GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 3g, intelect, kiano, ms, test, windows

Kiano Intelect 8 3G MS z Windows 8.1 - test
Autor Wiadomość
halohalo 
Administrator


Telefon: Nokia 6120 Classic
Sieć GSM: PlusGSM
Internet: Play na kartę
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 964
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 02:01   Kiano Intelect 8 3G MS z Windows 8.1 - test

Kiano Intelect 8 3G MS z Windows 8.1 - test

Test, jak to dumnie brzmi... :wink: Ale tak drodzy użytkownicy o to na stronach naszego forum pojawia się materiał, który choć być może nie będzie tak profesjonalnym testem urządzenia mobilnego jakie można spotkać na innych stronach o podobnej tematyce. A bardziej - "subiektywnym opisem" użytkownika, który kupił sobie to urządzenie na własność. Niemniej docelowo być może też w miarę uzupełniania opisu kolejnymi wrażeniami i uporządkowania wszystkiego, wyjdzie z tego coś w postaci testu. W każdym razie oprócz już pojawiających się krótkich opinii, tych którzy właśnie też kupili ten tablet. Będzie to zdaje się pierwszy lub jedn z pierwszych testów tego urządzenia i nawet jak za chwilę, ktoś gdzieś zrobi to bardziej profesjonalnie, obiecuję, ze w moim też znajdą się ciekawe spostrzeżenia i uwagi w tym takie, których być może nie znajdziecie w innych testach i w tym od razu już takie dziś :cool:

No ale do rzeczy. Nieco ponad tydzień temu przeglądając jedną ze stronę zwróciłem uwagę na jeden z banerów reklamujących nowy tablet Kiano, kliknąłem.... przeniosło mnie co prawda chyba od razu do sklepu ale czytam:

Tablet 8 cali, Windows 8.1 do tego z 3G w ofercie przedsprzedażowej za jedynie 399 zł !!!!!!

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :cool: :cool: :cool:

Pełna specyfikacja Kiano Intelect 8 3G MS:

8-calowy wyświetlacz IPS 1280 x 800 pikseli,
4-rdzeniowyprocesor Intel® Atom™ Z3735F, 4-rdzeniowy, UP TO 1,3 GHz
1GB RAM,
Windows 8.1,
16GB pamięci wewnętrznej,
Bluetooth 4.0,
WiFi 802.11 b/g/n,
aparat 5 Mpix,
kamerka 2 Mpix,
akumulator o pojemności 4400 mAh,
slot kart microSD,
port microUSB,
modem 3G,
GPS,
wymiary: 214 x 125 x 7,9 mm.

następnie na mojej ulubionej stonie o tabletach, zresztą nie wiem czy i w baner tam nie kliknąłem ( u siebie jestem, więc moge i zareklamować - tabletowo.pl ) doczytałem, że będzie jeszcze wersja 8 cali bez 3 G i 8,9 cala z 3G.

Jako, że do tej pory jako tylko raczej bierny obserwator rynku tabletów i co najwyżej ogladający i wypożyczający na krótkie chwile tego typu urządzenia czy to od znajomych czy rodzinki. Jeżeli myślałem po zabawie z nimi o zakupie takiego urządzenia to mimo wszystko tylko z Windowsem i obowiązkowo z wbudowanym modemem i z co najmniej 3G. Dlaczego tylko z Windowsem i z 3G?
Cóż, być może w moim przypadku powód jest błachy - ale zależało mi na tablecie - systemie na którym działa java oraz pełnej mobilności w postaci wbudowanego modemu.
Po co? Otóż po to aby tak jak na laptopie mieć notowania giełdowe w czasie rzeczywistym i dzięki 3G wszędzie gdzie się da.

(tak, tak wiem podobno android i OS też to umożliwiają i są odpowiednie aplikacje ale mimo wszystko ja chciałem mieć wszystko tak jak w komputerze)

W każdym razie jako, że markę Kiano w świecie tabletów od dawna kojarzę, parę ich dotychczasowych produktów miałem okazję dobrze obejrzeć i sie pobawić. Tablet śmiało zamówiłem :cool:

I uwaga, pierszy konkret z mojej strony dotyczący tego tabletu! :wink: :

W przypadku Kiano Intelect 8 3G MS z Windows 8.1 - mam na nim i działają dzięki Windowsowi i Javie notowania giełdowe w czasie rzeczywistym - w moim przypadku sprawdziłem to na eMaklerze Mbanku ! - wszystko śmiga tak jak na zwykłym komputerze, do tego mogę sobie podzielić ekran i dwie karty otwartych stron tak ustawić obok siebie, że z jednej strony mam przygotowany formularz kupna - sprzedaży akcji. A w drugim wyświetlają mi się notowania w czasie rzeczywistym :cool:

Ponadto póki co po pierwszych trzech dniach użytkowania stwierdzam, że mimo 1GB RAM-u i Windowsa, wszystko działa bardzo płynnie i co prawda nie do końca jeszcze czuję Windowsa pod dotyk, to ja póki co nie widzę tu problemu co do tego systemu na tablecie.

Tyle na dziś. Opis będę na bieżąco starał się uzupełniać moimi wrażeniami z użytkowania tego tabletu.

A jeżeli macie jakieś pytania, piszcie, pytajcie :cool: A jeżeli ktoś z was także kupił ten tablet zapraszam do dzielenia się w tym temacie opiniami o nim. :cool:

Ps.
Oczywiście nie wiem jak ten tablet będzie się dalej sprawował ale biorąc pod uwagę to co zaproponowało Kiano w tym momencie jeżeli chodzi o tablety z Windows, ich specyfikację i ceny. To moim zdaniem i przynajmniej dla mnie osobiscie to kolejny zdecydowany przełom na rynku jeżeli chodzi o tablety z Windowsem i uważam, że tego typu tablety zrobią obecnie na rynku niezłe zamieszanie.

tablet_kiano_8_intelect_3G_windows3.jpg
Tablet, instrukcja, garta gwarancyjna, ładowarka, kabelek adapter usb plus były jeszcze dwa "kluczyki" pomocne przy otwieraniu slotu SIM
Plik ściągnięto 87 raz(y) 22,37 KB

tablet_kiano_8_intelect_3G_windows2.jpg
Po rozpakowaniu
Plik ściągnięto 111 raz(y) 34,24 KB

tablet_kiano_8_intelect_3G_windows.jpg
Solidne pudełko i okładka z informacją, że w zestawie otrzymujemy 10000 GB przestrzeni na wirtualnym dysku OneDrive, Office 365, Pełną grę Mrocze Arkana: Carnival, 3 - miesięczny dostęp do wydań Newsweeka, 3 - miesięczny dostęp do Kinoplex-u, dostęp do
Plik ściągnięto 92 raz(y) 44,25 KB

_________________

 
     
gooonzooo
Bywa na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 82
Wysłany: Pią Gru 05, 2014 23:46   

Dziala aero2?
 
     
halohalo 
Administrator


Telefon: Nokia 6120 Classic
Sieć GSM: PlusGSM
Internet: Play na kartę
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 964
Wysłany: Sob Gru 06, 2014 18:01   

Aero jeszcze nie sprawdzłem ale mam kartę i dam znać czy działa
_________________

 
     
telemaniak83
Lubi porozmawiać na forum


Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 119
Wysłany: Nie Gru 07, 2014 17:13   

I wszystko na tym tablecie działa tak jak na zwykłym komputerze?
 
     
warmetao 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 14 Gru 2014
Posty: 1
Skąd: Chorzów
Wysłany: Nie Gru 14, 2014 16:25   

halohalo napisał/a:
Aero jeszcze nie sprawdzłem ale mam kartę i dam znać czy działa
Czy sprawdzałeś może już to aero2? mam taki tablecik i niestety u mnie nie śmiga, chyba że coś nie tak jest skonfigurowane. Pozostałe sieci działają bez konfigurowania połaczenia.
_________________
pozdrawiam
 
 
     
halohalo 
Administrator


Telefon: Nokia 6120 Classic
Sieć GSM: PlusGSM
Internet: Play na kartę
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 964
Wysłany: Nie Gru 28, 2014 12:00   

telemaniak83 napisał/a:
I wszystko na tym tablecie działa tak jak na zwykłym komputerze?


dokładnie :cool:

Cytat:
Czy sprawdzałeś może już to aero2? mam taki tablecik i niestety u mnie nie śmiga, chyba że coś nie tak jest skonfigurowane. Pozostałe sieci działają bez konfigurowania połaczenia.


niestety do tabletu wchodzi karta micro sim a w modemie laptopie mam zwykłego sima i muszę jeszcze dobrze popatrzyć jak w razie czego z powrotem dobrze umieszczę micro sima w modemie laptopa
_________________

 
     
halohalo 
Administrator


Telefon: Nokia 6120 Classic
Sieć GSM: PlusGSM
Internet: Play na kartę
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 964
Wysłany: Pią Maj 01, 2015 10:48   

Z miesiąc nie bawiłem się tabletem, myślę włączę, żeby doładować baterię a tam jeszcze bateria 50 % naładowana :cool:
_________________

 
     
halohalo 
Administrator


Telefon: Nokia 6120 Classic
Sieć GSM: PlusGSM
Internet: Play na kartę
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 964
Wysłany: Pon Lis 02, 2015 18:47   

gdzieś ostatnio widziałem, ze znowu są były te tablety po 399 zł . ja po ok. roku jestem mega zadowolony
_________________

 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>