GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: fresh, oszustwo, play, wielkie

Play Fresh - wielkie OSZUSTWO
Autor Wiadomość
Sikor28 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 3
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 16:19   Play Fresh - wielkie OSZUSTWO

Od tygodnia mam play fresh. Dla mnie oferta super. Wysylam mnostwo sms-ow do klientow, dlatego sie zdecydowalem. Wczoraj zaladowalem karte za 30 zl, dostalem za to 3000 sms-ow na miesiac do wszystkich sieci. Wyslalem 91 sztuk i jakie bylo moje zdziwienie, kiedy przy probie polaczenia dostalem informacje, ze uslugi sa niedostepne. Nie moge ani telefonowac ani sms-owac. Poszedlem do salonu Play. Pani z miejsca wymienila mi karte, stwierdzila, ze jest uszkodzona, niczego nie chciala sluchac. Nie przekonalo jej to, ze chwile wczesniej rozmawialem przez te komorke. Czyzby karta psula sie w jedna strone ? Nowa karta nie zalogowala sie do sieci. Zadzwonilem do BOK-u. Koles stwierdzil, ze zbyt duzo wyslalem sms-ow (!). Myslalem, ze to zart. A on na to, ze siec blokuje wszelkie uslugi, kiedy ruch na danym numerze jest zbyt duzy. Powiedzial, ze to w trosce o mnie, gdyby ktos mi ukradl aparat i chcial wykorzystac caly limit. A poza tym sa ludzie, ktorzy biora udzial w konkursach i przez jakies urzadzenia wysylaja sms-y. Czyzby zatrudniali idiotow ? Czy takich moze szukaja ? Daja 3000 smsow do wykorzystania w miesiac to co to kogo obchodzi ile ich wysylam. Zeby wykorzystac limit to trzeba slac minimum 100 dziennie a mi po 91 sztukach zablokowali telefon a teraz juz nawet wylaczyli numer. Musze czekac do 3 dni na zbadanie sprawy.
Co ich obchodzi ile dzwonie i sle smsow. Robie to za wlasne pieniadze.
Czy Play to oszusci ? Czy Play za pomoca oszustwa probuje zlapac klientow innych sieci ?
W regulaminie nie ma zadnego zapisu, ze moga mi wylaczyc uslugi bo zbyt duzo korzystam z telefonu. Zrobili to bezprawnie.
Dla mnie sprawa jest jednoznaczna, sa OSZUSTAMI, zlozylem rowniez skarge do UKE, nie popuszcze OSZUSTWA.
Nie dajcie sie nabrac, swieta blisko, wyslecie za wiele zyczen w jednym momencie i zablokuja karte - tak dziala PLAY ze swoim FRESH. Oczywiscie to wszystko z troski o klientow - wedlug przyglupich konsultantow w BOK
_________________
Piotr
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 16:48   

Sikor28, no to sytuacja bardzo nie fajna... I szczerze mówiąc pierwszy raz o czymś takim słyszę.. A Pan w BOK niewie chyba o czym mówi... Ale BOK są zatrudniani chyba sami debile we wszystkich sieciach...
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 17:47   

Drugi raz słyszę już taką historię. W tym drugim przypadku koleś miał zablokowane połączenia wychodzące - powiedziano mu, że wszystko jest robione dla jego dobra, a Play tak broni się przed oszustami. Daleko nie zajda z taką polityką.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 19:52   

Pewnie niedługo zmienią ten głupi system... Nawet bardzo głupi...
Ale pamiętam historię ze Słupska gdzie kierowca mzk na konkursy wydzwonił (ze służbowego telefonu) chyba 100tys... Nie pamiętam dobrze sumy ale była ogromna.
Powinno to być opcją moim zdaniem, takie blokady.
Albo powyżej pewnej wysokiej dość sumy powinno to działać ale nie w ten sposób...
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Sikor28 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 3
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 20:09   

Tylko prepaid jest ladowany za moje pieniadze i to jest telefon prywatny, niezarejestrowany na firme, wiec wszelkie ograniczenia sa niepotrzebne jesli sam ich sobie nie ustawie
_________________
Piotr
 
     
starypiernik 
Bywa na forum
starypiernik


Wiek: 44
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Stamtąd
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 22:03   

Niezłe numery w tym Pleju ;)
 
     
adam88_21 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 8
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 08:28   

Taka "troska" o klienta od razu skojarzyła mi się z głębokim socjalizmem :grin:
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 08:36   

Blokady być powinny, ale oczwywiście nie w takiej formie. Przecież sprawdzają w większości przypadków przy podpisywaniu umowy wielkość dochodów klienta - niech na tej podstawie szacują górną granicę rachunku po jakiej blokują konto.
 
     
adam88_21 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 8
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 12:01   

To w abonamencie, ale Sikor28 ma kartę, więc jakiekolwiek blokowanie jest niezgodne z prawem. Płaci i może sobie nawet w jeden dzień wykorzystać te 3000 smsów
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 20:37   

Adam, gdyby to było niezgodne z prawem to Play by tego robił bo z pewnością po takich krokach konkurencja by go zjadła. Fakt jest taki, że nie powinni czegoś takiego robić. Jest to nie w porządku wobec użytkowników i po co przy takich ograniczeniach oferują taka liczbę darmowych smsów?
 
     
adam88_21 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 8
Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 11:00   

Nie wiem, nie widziałem umowy, ale jeśli nie było czegoś takiego w zasadach czy w szeroko pojętym regulaminie to nie mają prawa. Mówię to po, jak na razie, dwóch latach nauki prawa.

Z tym, że właśnie nie byłbym zdziwiony gdyby ta możliwość blokady była gdzieś zapisana i klienci nie doczytali :)
pozdr
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 12:29   

adam88_21, nie chwaląc się jestem po 4latach nauki prawa ;) . I z tego co mi wiadomo nie mogliby podejmować takich kroków gdyby nie było to zawarte w jakiejś części umowy. Więc robią to z pewnością zgodnie z prawem a Ci którzy podpisują umowę NIGDY nie czytają umów. Taka jest prawda, najpierw zacznijmy czytać, regulamin i umowę.
Moja mamuśka też ma play ale takich przebojów niema, a ma abo.

Klienci napewno nie doczytali regulaminu czy też umowy, tak się właśnie nabiera ludzi ;) długi regulamin/umowa której nikt nie chce czytać i podpisuje w ciemno.
Choć to dobra opcja w play to jednak ograniczenia powinny być zdecydowanie wyższe.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Sikor28 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 3
Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 16:44   

Pisza o blokadach, ale regulamin ma takie formulki, jest tak ogolny, ze trudno to odniesc do siebie i konkretnej sytuacji
_________________
Piotr
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 18:18   

Sikor28 napisał/a:
Pisza o blokadach, ale regulamin ma takie formulki, jest tak ogolny, ze trudno to odniesc do siebie i konkretnej sytuacji

Jest ogólny i masz też poszczególne dokładniejsze punkty z wytłumaczeniami, do tego w umowie masz też jakieś pierdoły.
W niektórych sytuacjach takie ogólne formułki właśnie ratują daną firmę bo może je ona obrócić na swoją korzyść.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 10:19   

Kluczowym problemem Polaków jest nieczytanie regulaminów przez co dochodzi do mnóstwa problemów. Nikomu się nie chce tego robić i ja to rozumiem, ale to co się dzieje później woła o pomstę do nieba. Problem pojawia się nie tylko przy zakupie komórek, ale niemalże w każdej branży. CZYTAJCIE REGULAMINY!!!
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>