GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: wybor, zyciowy

Życiowy wybór!!!
Autor Wiadomość
zyziolek 
Nowy(a) na forum


Telefon: Samsung Avila
Sieć GSM: Orange
Internet: UPC
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 15
  Wysłany: Nie Maj 02, 2010 22:52   Życiowy wybór!!!

Witam jestem tutaj nowy, pozdrawiam wszystkich :mrgreen:
Mam do wydania 1300-1400zł i mam ogromny dylemat. Zależy mi na telefonie, który będzie miał super ekran dotykowy (najlepiej szklany Amoled) oraz , który będzie posiadał sporo fajnych aplikacji i gier. Zależy mi również na szybkim internecie.
Mój dylemat :neutral: polega na wyborze między tymi wspaniałymi telefonami:
Najbardziej mnie interesuje HTC Desire i HTC HD2, ale nie wiem, który jest lepszy. :???: Wiem, że Desire jest nowszy i ma Androida 2.1 z interfejsem HTC Sense. Jest on w ofercie playa za 649zł w abonamencie za 99zł, więc to świetna oferta. Na allegro jest tańszy znowu HD2, którego można złapać już za około 1300zł. Jeszcze ewentualnie wchodzi w grę z tych telefonów HTC Touch HD. :wink:
Super jest Iphone 3gs, który ma mnóstwo aplikacji i szybki internet, ale niestety nie ma takiego fajnego ekranu szklanego. I jeszcze zainteresował mnie SE Xperia X10, który dopiero wszedł na rynek i jest bardzo ciekawą propozycją(fajne gierki :wink: ) oraz Samsung Omnia II, który też może być niesamowitym telefonikiem.
_________________
K700 > SE P1i > Samsung Avila > ???
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 09:39   

Ten "szklany ekran" to ekran wykonany w technologi pojemnościowej. I iPhone'y mają najlepsze ekrany pojemnościowe na rynku. Z najlepszymi kolorami i czułością. Ale nawet używanego do 1400zł nie znajdziesz.
Nie wiem gdzie ty znalazłeś na Allegro HD2 za 1400zł. 1600 to takie raczej minimum, jakie sobie żądają za ten telefon. Ale jeżeli faktycznie znalazłeś taką ofertę, to bierz, bo HD2 przebija nawet iPhone'a, jeżeli idzie o ilość funkcji.
Nie wiem jak ty wyliczyłeś, że starczy ci na HTC Desire. 650zł+ (najmniej) 12 miesięcy* 100zł=1850zł. Więc to jest "trochę" więcej niż sobie wyliczyłeś.
SE Xperia, to nigdy nie była dobra seria. W X10 niby wszystko jest w porządku, ale np. zamontowany jest najtańszy moduł Wii, więc są duże problemy z obsługą sieci WLAN. No i nowy kosztuje 1900zł.
Omnia II jest bardzo dobrym telefonem, który na 100% spełni wszystkie twoje wymagania. Ale jest jeden problem- nie ma ekranu pojemnościowego, co jak dla mnie w dzisiejszych czasach dyskwalifikuje taki high-endowy telefon.
Ja od siebie mógłbym ci polecić Samsunga OmnięHD. Świetny telefon, co prawda opary na Symbianie, ale jest fajnie przerobiony przez Samsunga, ma świetny 3,7" ekran pojemnościowy i procek 600MHz (co w Symbianie oznacza natychmiastową reakcję na polecenia).
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
zyziolek 
Nowy(a) na forum


Telefon: Samsung Avila
Sieć GSM: Orange
Internet: UPC
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 15
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 11:41   

Nie potrzebnie patrzysz na ceny wszystkich urządzeń. Ja chcę sobie wybrać telefonik zwracając uwagę na przede wszystkim jego możliwości.
W każdym razie dziękuje za pomoc. Będę musiał się zastanowić pomiędzy HTC Desire, HTC HD2, Iphonem 3Gs i Omnią HD (w której symbian jest średnim wyborem :sad: za stary).
_________________
K700 > SE P1i > Samsung Avila > ???
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 15:27   

Fakt gdyby nie symbian w Omni HD to zrobiłaby ogromną furorę na rynku...
iPhone 3GS jednak uważam za coś lepszego niż HD2 i ogólnie HTC.
Według mnie jest on nieco lepszy, a na pewno jego cudnie działający ekran dotykowy któremu nic nie może się równać.
Jeśli miałbym brać których z nich to skłaniałbym się bardziej do zakupu iPhone, tym bardziej, że jak wiadomo nie schodzi on z ceny, czyli jakby Ci się znudził po pół roku to sprzedałbyś go niemal po tej samej cenie, co w przypadku HTC byłoby niemożliwe.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 16:36   

W takim razie jeżeli tak stawiasz sprawę, to na pewno będziesz zadowolony z iPhone'a 3GS. Ja sam mam iPoda Touch i jestem bardzo zadowolony z niego. Sam z chęcią kupiłbym sobie iPhone'a 3G albo 3GS, żeby nie nosić dwóch urządzeń naraz.
A gierki i aplikacje na iPhone'a po prostu miażdżą. W grach jest super grafika, np. w NSF Shift albo Iron Manie 2 znacznie ładniejsza niż na PSP.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 16:52   

No gierki to kolejny plus iPhone jeśli ktoś lubi pograć, no i oczywiście jakość dzwięku jest bezkonkurensyjna.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
zyziolek 
Nowy(a) na forum


Telefon: Samsung Avila
Sieć GSM: Orange
Internet: UPC
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 15
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 19:19   

A gierki na HTC nie są lepsze? Oczywiście te emulowane z psx, bo wiem, że na HTC HD2 można emulować gry z playstation 1 dzięki super procesorowi 1ghz. Iphnoe ma procek 600mhz.
_________________
K700 > SE P1i > Samsung Avila > ???
  
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 19:25   

To nie jest aż taka różnica, a sądzę, że IPhone i tak wygrywa z emulatorami. Ja mam procesor podobny do IPhonowego w swojej Omnii i nie czuję zbytniej różnicy z HTC. 7 aplikacji mi wystarczy. Z IPhonem masz i tak lepiej.
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
zyziolek 
Nowy(a) na forum


Telefon: Samsung Avila
Sieć GSM: Orange
Internet: UPC
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 15
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 19:27   

Co myślicie o systemie operacyjnym Android, Iphone OS.4 i Windows mobile 6.5?
Który jest najlepszy?
_________________
K700 > SE P1i > Samsung Avila > ???
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 19:40   

Największe możliwości ma WM 6.5, jest to bardzo dobra platforam, która, na szczęście, nie powtarza błędów PC, tylko usprawnia telefon, tak abyśmy mogli zainstalować na nim naprawdę ciekawe programy i mogli polepszyć pracę urządzenia. Daje on nam wielkie możliwości, począwszy od aplikacji biurowych, używtkowych, poprzez graficzne, a na rozrywkowych kończąc. Świetny system-pierwsze miejsce we wszystkich magazynach przez 4 lata z rzędu. Niestety, na telefonach bez dotykowego wyświetlacza-bezwartościowy...

IPhone OS.4- firmowany przez Apple i tylko przezeń używany,a stworzony na potrzeby IPhona. Daje mu spore możliwości, niestety głównie do tworzenia gier i bezsensowych aplikacji(vide-słynna "zapalniczka"). No cóż, ale IPhon głównie do zabawy został powołany.

Android-projektowany głównie z myślą o internecie. Posiada wszelkie możliwe usprawnienia, które pomagają mu zmniejszać koszty transmisji danych, szybciej łączyć się z internetem, przesyłać dane, transfer jest przezeń usprawniany. Kombajn do internetu, ale pozostaje w tyle z aplikacjami. Zawsze lepszy od Symbiana :wink:

Ja jednak wolę Wm. Sam posiadam w swojej Omnii lite i jestem zadowolony. Przy procesorze 600MHz radzi sobie dobrze.
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 20:00   

OS 4.0 dopiero będzie na wakacje i wniesie, jakże brakujący do tej pory, multitasking. Emulacja PSXa w iPhonie 3GS (ale tylko w 3GS!) jest najlepsza. Głównie za sprawą dobrego interfejsu w emulatorze. iPhone pociągnie nawet emulator Nintendo 64! Więc jeżeli szukasz telefonu, na którym możesz pograć w bardzo dobre gry, to ja polecam iPhone'a.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 20:13   

Mówiłem, ze IPhon da sobie radę? :wink:
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
zyziolek 
Nowy(a) na forum


Telefon: Samsung Avila
Sieć GSM: Orange
Internet: UPC
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 15
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 22:09   

Chyba zdecyduję się ostatecznie na Iphona.
1,Są jakieś problemy na nowych softach z jailbreakiem?
2,Iphone ma wyświetlacz Amoled? Taki szklany?
3.Da rade szybko i wygodnie śmigać po necie?
_________________
K700 > SE P1i > Samsung Avila > ???
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 22:18   

AMOLED jest patentem Samsunga o ile się nie mylę, podobnie jak SUPER AMOLED.
Szklany jest i jest bardzo wyraźny i przyjemny.
Da radę bardzo szybko śmigać po necie.
Problemów nie uświadczysz poważniejszych.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 11:52   

1. 3.1.3 tak nie specjalnie daje sie złamać (co ciekawe, bo beta 4.0 już jest złamana), ale możesz zrobić downgrade do, np. 3.1.2 i spokojnie zrobić jailbreak.
2. Wyświetlacz jest taki właśnie szklany i jest bardzo fajny w dotyku. I na dodatek 100% czytelny nawet w pełnym słońcu! A sam wyświetlacz to zwykłe TFT.
3. Po necie śmiga się niesamowicie wygodnie. I najlepiej korzystać z wbudowanego Safari. Jest co prawda Opera, ale nie jest nawet w połowie tak wygodna, jak Safari.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>