GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: glownie, gps, itp, kilka, pytan

kilka pytań.. głownie o gps. itp
Autor Wiadomość
macinov 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 19:25   kilka pytań.. głownie o gps. itp

witam.. od 3 dni non stop czytam o fonach i już mam dosc.. :P musze coś wybrac a więc mam kilka pytań.. niektore pewnie glupie, ale totalnie sie nie znam.. proszę tak odp. żeby było coś wiadome z tego.. :P

myśle nad Samsungiem Avila z gps'em, ale.. czytam, czytam i raz jedni piszą że działa ten gps, drudzy że nie.. i teraz nie wiem.. może ktoś kompetentny powiedziec co i jak jest z tym GPS'em..? co trzeba zrobic żeby działał?
ponoc jak jest fon z WiFi to wtedy działa? czy jak to jest? dlatego może lepiej Samsunga Monte?

kiedyś osoba która kupiła jakiegoś LG,bodajże KP500.. powiedziała mi że wystarczy wykupic za 100zł na rok coś tam, i można korzystac z GPSa.. (?)

pozdrawiam...
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 20:25   

Najlepiej by było (jeżeli bardzo zależy ci na nawigacji), gdybyś zdecydował się wziąć telefon oparty na jakimś systemie operacyjnym. Najlepiej na Windows Mobile. Dlaczego? WM, Symbian i Android mają znacznie bardziej rozbudowane nawigacje, niż zwykłe telefony, w których aplikacje GPS oparte są na javie.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 20:28   

macinov- Avila GPS... Avila jako avila jest świetnym telefonem, ale nawigacja zamontowana w nim jest raczej jako gadżet, do pieszych wędrówek. A co zrobić? Zainstalować np. drogowskaźnik i wykupić licencję.
GPS w monte działa tak samo, a to dlatego, że telefony te nie posiadają systemu operacyjnego. Jeśli chcesz aby GPS działał w miarę profesjonalnie to kup telefon oparty na systemie Windows Mobile który perfekcyjnie wspiera GPS i będziesz mógł używać go w podróżach.
WiFi nie ma większego wpływu na działanie GPS, a to dlatego, że nie wszędzie masz do niego dostęp.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
macinov 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 20:57   

aha.. no to już wszystko jasne jak jest z ta Avila :P

ziomiwan napisał/a:
oparty na systemie Windows Mobile który perfekcyjnie wspiera GPS i będziesz mógł używać go w podróżach.


a takiego to pewnie nie dostane do 450zł.. zaraz obczaję to :P
w sumie nie zależy mi aż tak bardzo na tej nawigacji, no ale.. jak kupuje to wole popytac, a nie wywalic 4stówy a za 5dni wyczytam ze za te samą kase mogłem miec coś lepszego..
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 22:31   

A musi być koniecznie nowy??
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
macinov 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 22, 2010 06:43   

no najlepiej, chyba warto kupic z allegro, jak ktoś dostał za 1zł czy ileś tam, i od razu sprzedaje..
dam sobie spokój z tą nawigacją lepiej..

Avila...Monte.. albo LG GT500.. chyba któryś z tych. Wyczytalem że gt500 o wiele lepszy od Avili, nawet ziomiwan to chyba Ty napisałeś :P ale czy od Monte? hmmm..
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Sob Maj 22, 2010 10:40   

W sumie, to można powiedzieć, że ma nieco większe możliwości programowe od Monte, ale przez wyświetlacz, który różni telefony, oba są nieco do czego innego. Monte to po prostu telefon dotykowy ze świetnym, pojemnościowym wyświetlaczem. LG do GPS by się całkiem dobrze nadał.
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
macinov 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 22, 2010 15:27   

a NaviExpert.. jak to działa? da się z tego korzystać? wykupi sie na rok i wszystko śmiga? :P


i jeszcze pytanko.. duża różnica pomiędzy zdjęciami np z Monte a gt500?
jakoś nie jestem za LG, źle mi się kojarzy.. no ale znowu aparat lepszy..

nie wiem co zrobić :P
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Maj 22, 2010 19:51   

A z tym, że lepiej by się nadał to się nie zgodzę, ich systemy działają na niemal tej samej zasadzie więc GPS na obu tak samo działa.

NaviExperta na Monte odpalisz bez problemu, działać będzie, ale to będzie nadal bardziej nawigacja piesza niż z prawdziwego zdarzenia.

A jeśli pytasz który lepszy to zdecydowanie Monte, jego wyświetlacz jest zbudowany na tej samej zasadzie to wyświetlacz w iPhone, czyli metodą pojemnościową, a różnica między oporowym z GT500 jest taka, że oporowy jak sama nazwa wskazuje daje opór podczas dotyku czyli składa się z warstwy którą dotykamy, oraz warstwy odbierającej nacisk, z kolei w Monte odbywa się to na zasadzie dotyku, wystarczy muśnięcie palcem zamiast wciskania.

Aparat.. hmmm....
GT500
http://www.mgsm.pl/katalog/lg/gt500/zdjecia/

Monte
http://www.mgsm.pl/katalo...0monte/zdjecia/

5mpx w monte to to nie jest, bo mogę pokazać Ci jakie zdjęcia robi mój samsung S7220 który ma te 5mpx również i są bez porównania lepsze. Jeśli chcesz to pokażę na forum.
Do tego w GT500 trzeba ustawiać sobie ustawienia aparatu za każdym razem, aby wyszło ono względnie dobre.

No i dodam, że LG jako marki bać się nie musisz, miałem już doczynienia z ich telefonem KF750 i jestem bardzo miło zaskoczony.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
macinov 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 22, 2010 22:00   

ziomiwan napisał/a:
NaviExperta na Monte odpalisz bez problemu, działać będzie, ale to będzie nadal bardziej nawigacja piesza niż z prawdziwego zdarzenia.


hmm.. nie do końca czaję o co kaman, szczerze to nie miałem jeszcze do czynienia tak bardzo z nawigacją w samochodzie i nie wiem jaka to będzie różnica :P znajomy ma gt500, jutro wykupie na jeden dzien NaviExpert i zobacze.. :P

ziomiwan napisał/a:
5mpx w monte to to nie jest, bo mogę pokazać Ci jakie zdjęcia robi mój samsung S7220 który ma te 5mpx również i są bez porównania lepsze.


w Monte jest 3,2 mpx.. o ile dobrze widzę
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 12:38   

Nie napisałem, że lepiej by się nadał :mrgreen: Czytaj dobrze :wink: Ale to komórka a nie GPS odbiornik! No, w lesie Ci może tyłek uratować, ale na autostradzie w błąd wprowadzić...
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 19:18   

Miało być, że 5mpx w GT500 to to nie jest.

Nawigacja w telefonach bez systemu opracyjnego to bardziej zabawka niż coś co można używać w podróży i kierować się tym.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
macinov 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 20:11   

:)

ok, dziękuję wszystkim za odpowiedzi.. ;) Monte raczej wybiore..

będę zaglądał na forum pewnie teraz często.. :P
 
     
macinov 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 20:48   

jeżeli telefon posiada simlocka...np z orange.. to czy każdą kartę sim z orange można wrzucic do niego? nawet orange na karte?


odpowiedź wydaje się logiczna... :mrgreen: ale nie chciałbym sie nie miło zdziwic :P
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 21:01   

Tak. Możesz dowolną kartę orange włożyć do takiego telefonu.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>