GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: avila, e51, nokia, samsung, vs

Nokia e51 vs Samsung Avila
Autor Wiadomość
jamaj
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 20
Wysłany: Śro Lis 17, 2010 15:11   Nokia e51 vs Samsung Avila

Witam
mam pewien dylemat. Od pond roku jestem posiadaczem Samsunga Avili. Ogólnie jestem z niego zadowolony ale denerwuje mnie w nim kilka rzeczy

1.akcelerometr - funkcja sama w sobie niby nie jest zła ale denerwuje mnie jak się niepotrzebnie aktywuje przy pisaniu sms, oglądaniu zdjęć, odczytywaniu plików z pdf'a i word'a
2. beznadziejny słownik T9 - jak się szybko piszę to "łapie" z opóźnieniem 1-2s, gdy się chce zmienić wyraz to ciężko palcem trafić w malutkie przyciski
3. przy pisaniu sms gdy zgubimy jedną literkę na początku lub końcu ekranu to ciężko paluchem utrafić w to miejsc, żeby skorygować błąd
4. żałośnie wolny program do odczytywania pdf, worda, który ciężko się obsługuje ze względu na powolność działania i akcelerometr który się właczą w najmniej odpowiednich momentach.

Ze względu na te kilka denerwujących mnie spraw, pomyślałem nad zmianą na Nokię e51. Ceny są w miarę porównywalne więc nie straciłbym nic, może nawet zyskał parę zł. Waham się nad zmianą z kilku powodów
1. W Avili mam jeszcze gwarancję, e51 kupiłbym używaną bez gwarancji więc wszystkie koszty ewentualnej naprawy ponoszę ja.
2. e51 ma przydatne WiFi - ale czy aż tak często bym je używał?;/ na mojej uczelni jest WiFi, w domu tez mam router więc chyba by się przydało ale na ile jest wygodne siedzenie w necie przez telefon?
3. Bez wątpienie wieksza możliwość wgrania różnych aplikacji na e51 ale tel używam przeważnie do sms, dzwonienia, odczytu plików doc, pdf,xls - które na e51 działają bez porównania lepiej niż na Avili więc tutaj spory + dla e51


ok ok... trochę zanudziłem:]
Wiem że nikt za mnie nie powie czy będę używał czesto wifi i innych funkcji itp..
Ale będąc na moim miejscu, mając możliwość wymiany Avili(z gwarancją) na e51 nie tracać przy tym kasy co byście zrobili??

Napisałem co mnie denerwuje w Avili, czego się obawiam przy zmianie tel, więc myślę ze ktoś będzie w stanie mi doradzić:)

pozdro
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Lis 17, 2010 16:50   

Akcelerometr można poskromić przy przeglądaniu zdjęć, jednak w innych momentach nic się nie da zrobić, ale mnie to jakoś nie denerwowało, fakt, że pisałem na QWERTY smsy.
Słownik T9 jest ewidentnym błędem i niestety tak już ma na każdym sofcie.
To jest denerwujące jeśli pisze się na zwykłej klawiaturze, a nie qwerty.

Zamiana na E51.... Nie zamieniłbym... Maleńki wyświetlacz, symbian który jest najgorszym systemem jaki kiedykolwiek powstał potrafi człowieka doprowadzić do gorączki.
Systemu jak sam piszesz nie potrzebujesz, a więc niema sensu brać czegoś z tym upiornym symbianem.

WiFi nie używa się tak często na telefonie, wiem to po sobie, mimo tego, że dostęp do WiFi jest w wielu miejscach to i tak jest przydatny raz na rok. Mając avilę wykupowałem pakiet MB za 5zł który starczał mi na odbieranie poczty i inne pierdoły.


Nie zamieniałbym się na nokię, tym bardziej z symbianem. Miałem do czynienia i z jednym i z drugim i lepiej pozostać przy avili.
Ewentualnie spróbuj upolować sobie Samsunga Monte, który ma naprawione błędy dotyczące słownika, akcelerometru, ma WiFi itp.
Często zdarzają się aukcje w bardzo niskich cenach.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
jamaj
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 20
Wysłany: Śro Lis 17, 2010 18:21   

W jaki sposób można rozwiązać "problem" z akcelerometrem przy oglądaniu zdjęć??
Orientujesz się może czy jest jakaś aplikacją na avilę sprawnie odczytującą pdf, doc? bo ta wbudowana w avili to pomyłka jak dla mnie:)

Mi jakoś dziwnie się pise na QWERTY, cieżko mi trafiać w odpowiednie klawisze, wolę na normalnej.

Wsztrzymam się jednak z kupnem e51. Co do WiFi, też sądze że używałbym go raz na rok, do sprawdzenia poczty czy sprawdzenie czegoś np na wikipedii to wolę poświęcić te 1-2zł żeby wejść "normalnie" do internetu. Nawet żeby pakiet za 5zł wykożystać musiałbym się trochę wysilić:)

pozdro
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Lis 17, 2010 23:15   

Jak dobrze pamiętam to trzeba było kliknąć na lupkę, a wtedy zdjęcia przesuwać można było tylko palcem, żadne przechylenie nie sprawiało, że zdjęcie się przesunęło.
Co prawda niewiele to daje, ale zawsze.

QWERTY to rzecz gustu oraz przyzwyczajenia się.

Najwygodniej skorzystać z internetu w komputerze, a o ile nie mamy Galaxy Tab, albo iPada to internet w urządzeniu mobilnym nie będzie tak do końca wygodny jak w komputerze.

Masz rację, wstrzymaj się. I spróbuj zapolować na monte, to zupełnie inny świat, znacznie bardziej ulepszona avila.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
jamaj
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 20
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 00:07   

Do monte troszkę bym musiał dołożyć a nie bardzo jestem teraz przy kasie. Aż tak bardzo mnie ta Avila nie denerwuje, że patrzeć na nią nie mogę :razz: jest po prostu kilka denerwujących funkcji lub ich brak ale jakoś przeżyję.

Co do kolejnego telefonu w bliższej lub dalszej przyszłości.... na 90% nie będzie to dotykowy :grin: jakoś bardziej mi pasuje tel ze "zwykłą" budową

Mam jeszcze jedno ostatnie pytanko, nie chcę zakładać nowego tematu wiec spytam tutaj jeśli można.
Co sądzisz o "cudach" z allegro typu
http://allegro.pl/telefon...1309747045.html

http://allegro.pl/n97-qwe...1306614250.html

Domyślam się, że to Chińskie cudeńka nie warte uwagi. Zresztą wystarczy spojrzeć na cenę i funkcję, które pewnie są ale ich działanie pozostawia wiele do życzenia.

pozdrawiam
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 10:06   

No właśnie ;) może są, a może ich niema, nigdy nie wiadomo.
Czasami zdarzają się świetnej jakości te telefony, ale przeważnie to kupa złomu która rozleci się w mgnieniu oka, szybko coś się zepsuje i już masz problem z naprawą, bo gwarancję trudno tam znaleźć, nawet jak na aukcji napiszą, że gwarancji udzielają to odeślą Ci i powiedzą, że to z Twojej winy, a w komisie nie naprawiają tego, bo nie mają części do nich.

Ładne są niektóre, prawie idealne kopie, ale co z tego...
Jedna z firm robi niezłe podróbki, ale zapomniałem jak się nazywa.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
jamaj
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 20
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 10:35   

tak właśnie myślałem:)
raz się przejechałem na radiu do samochodu, typu "no name" niby miało funkcji jak radio 3x razy droższe ale połowa nie działała :razz:

dzięki za odp
pozdro
 
     
j63
Nowy(a) na forum


Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 2
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 05:34   

Witam! Fajna szczególnie ta druga aukcja: w temacie N97, na zdjęciach Nokia (niczego nie sugeruje), a po tygodniu dopisek małym druczkiem, że to nie jest Nokia - fajnie :wink: . Nie brałbym Nokii, pozdrawiam.
 
     
Quest-GSM
Bywa na forum



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 66
Wysłany: Śro Gru 01, 2010 10:29   

A wg mnie nokia należy do tych solidnych marek (wiem bo sam używam) i nie można im niczego zarzucic. Fakt,że maja kilka niedociągniec,ale każda firma je ma. Zastanów sie jeszcze nad nokia e52,jeśli już to wolalbym dołożyc i kupic właśnie ten model.
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Śro Gru 01, 2010 17:23   

To żeś polecił... E52 to jeden z najgorszych modeli Nokii. Widziałem już co najmniej 13 modeli, w których coś się zepsuło/psuje się, a ich właściciele dłużej mieli go w naprawie niż w rękach.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 20:39   

Haha E52 ;) jeśli lubisz oddawać telefon do naprawy to proszę bardzo idealny!
Nokia akurat drogi kolego od paru dobrych lat robi najgorsze telefony na rynku, śmiało można powiedzieć, że LG robi już lepsze telefony od nich.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
j63
Nowy(a) na forum


Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 2
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 12:49   

Święte słowa, bratu w Plusie sam sprzedawca odradził E52, ze względu na ilość reklamacji. W pracy kolega w ciągu 4 miesięcy - wymiana płyty głównej, następnie głośnika - czyli standart. Ja odchodząc od Nokii wdepnąłem w LG KC550, niby wszystko fajnie ale w ciągu 2 lat, pięć razy serwis. Może niefart, niesmak jednak jest. Następny będzie Samsung 8500, może tą drogą?
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 18:44   

Jak najbardziej polecałbym S8500. Nie zawiedziesz się na nim, a i wątpię abyś serwis odwiedził.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>