GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: abonament, czy, karta

abonament czy karta
Autor Wiadomość
gierek
Bywa na forum


Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 29
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 13:07   abonament czy karta

Co sie bardziej opłaca abonament czy karta ? Wiadomo w abonamencie dostaje się telefon i darmowe minuty ale za to trzeba podpisac umowe, w prepaidzie nie dostaje się telefonu ale też nie podpisuje się umowy a to spory plus. Co wychodzi najtaniej i w jakiej sieci?
 
     
mambon
Bywa na forum



Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 27
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 11:32   

abo czy karta odwieczny problem :) jak nie chcesz podpisywac umowy to sprawa jest prosta bierz karte. W jakiej sieci to zależy do kogo najwięcej dzwonisz. Moja dziewczyna niedawno sobie wzięła w orange jakiegoś nowego prepaida i jest zadowolona bo ma tanio w sieci chyba 20 gr a do innych 60 . Wiem że ma też tanio smsy i mmsy ale ceny nie znam może ktoś ci poda
 
     
olimpus
Bywa na forum
olimp


Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 28
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 20:49   

tez sie nad tym zastanawiam bo skonczyla mi sie umowa z era i mysle ze przejde na karte
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Sob Paź 27, 2007 11:35   

Bierz na kartę. Co prawda telefon jest wtedy droższy, ale ja chcesz coś lepszego w abonamencie to i tak musisz więcej wybulić. No, a poza tym sporo przepłacasz, bo tely w abonamencie i tak są 100-200 zł droższe.
Pozdro
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
tantal666 
Bywa na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 90
Wysłany: Sob Sty 26, 2008 06:26   

to chyba jasne, że karta :grin: jak coś spieprzą (operatorzy), albo skończą się fajne promocje, to olewasz ich i idziesz do konkurencji! jak się ma telefon, bez sim-lock'a to sprawa jest prosta... karta i nie masz żadnych zobowiązań. dobrze tylko jest mieć tel. w tej sieci, w której ma osoba do której najwięcej dzwonisz. bo wewnątrz sieci zawsze są najtańsze połączenia (niezależnie który to operator). a poza sieć, to zawsze się wykosztujesz.
p.s. Mambon jeśli chodzi o te stawki w Orange to
20gr/min
1gr/sms
2gr/MMs
wszystko wewnątrz sieci, a jak jest poza, to nie wiem
 
     
Gina 
Lubi porozmawiać na forum


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 220
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 12:15   

Ja się chyba tez będę z abo przekwalifikowywac na prepaid... chcialabym jednak zachowac moj numer stary z Ery, wiecie może ktora sieć pozwala na takie migracje z zachowaniem numeru? jest w ogole cos takiego mozliwe? Nie wyobrazam sobie nagle zawiadamiac moich X znajomych o zmianie numeru... :-/
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 16:56   

Każda siec ma to w swojej ofercie, ale wiąże się to z pewnymi kosztami.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
clayman 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 01:18   

Pytanie pojawiające się bardzo często... A to wszystko zależy: od tego ile się rozmawia, czy zawsze musisz mieć możliwość nawiązania połączenia. Karta ma dużo plusów ale tak samo abonament. Jeżeli bardziej skłaniasz się do prepaida to fajna opcja to Tak Tak z wieloma ciekawymi pakietami i programami lojalnościowymi. Wychodzi naprawdę tanio jeżeli masz znajomych też w tej samej sieci, przynajmniej ja nie narzekam, a w sumie nie takie promocje już u innych opów przeczekałem, żeby się jarać na nowy starter :twisted:
 
     
Gina 
Lubi porozmawiać na forum


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 220
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 15:03   

a jak wyglada migracja numeru na prepaid? jest to do zrobienia?slyszalam ze jakas siec to oferuje, ale na jakich zasadach, skad dokad...? kombinowal ktos kiedys w tym kierunku? wystarczy mi odpowiedni link do tematu nawet ;-)
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 20:28   

Gina, chodzi ci z migracje z jednej sieci do drugiej? Aktualnie każdy operator ma obowiązek obsłużyć klienta w ten sposób, ale wiąże sie to z pewnymi kosztami, niestety nie wiem o jaką kwotę chodzi.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 20:37   

Obowiązek?? darkgee, trochę źle to nazywasz ;) . Jest to poprostu oferta. A czy z pre-paid można migrować to niemam pojęcia. Wiem że pre-paid na abonament do jakiejś innej sieci oraz macierzystej można napewno.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Gina 
Lubi porozmawiać na forum


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 220
Wysłany: Śro Wrz 10, 2008 12:21   

interere mnie migracja z ery abo do Heyah - chyba dosc karkolomne, co nie? Jestem zdecydowana na zmiane operatora na heyah, dalam sie zasypac argumentacja znajomych, ale jesli nie bede mogla zachowac numeru nic z tego! zbyt zalezy mi na numerze, chociaz nakrecilam sie na ta nowa oferte przebieraj wybieraj :-(
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Śro Wrz 10, 2008 14:39   

Przecież Heyah to jedna z ofert Ery!
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Wrz 10, 2008 19:52   

Na pre-paida chcesz przejść z pre-paida???
darkgee, no tak też nie do końca jedna z ofert Ery... Heyah działa jako Heyah a nie jako Era TakTak która jest rzeczywiście jedną z ofert ery.
Heyah jest wirtualnym operatorem, na nadajnikach i całej infrastrukturze ery.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
clayman 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 11:46   

Gina, migracja nie musi być wcale bolesna. Nie wiem jak wygląda sprawa z zachowaniem numeru w momencie przechodzenia z abonamentu na pre-paid, czy to jest w ogóle możliwe. Za to wiem, że na pewno numer pre-paidowy może przenieśc na abonament. Ale zachowanie numeru nie jest aż tak mocnym argumentem jak oszczędność przy posiadaniu pre-paida. Sam mam Tak Taka od dawien dawna i muszę przyznać, że jednak wychodzi taniej i miło bo cyrografu na 2 lata nie podpisujesz. Także wolność, swoboda i tanie rozmowy i eski.
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>