GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: abonament, czy, karta

abonament czy karta
Autor Wiadomość
bociek 
Bywa na forum


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 46
Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 13:27   

No ale na tym właśnie polega filozofia mixa, że masz raz w miesiącu doładowanie i jak je wykorzystasz to doładowujesz sobie ręcznie. Nie ma czegoś takiego że skończy Ci się kasa i nie możesz dzwonić dajmy na to przez tydzień. Mix to dobre rozwiązanie dla tych co chcą kontrolować swoje wydatki, mi w orange to rozwiązanie się sprawdza.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 18:44   

Mam na myśli coś takiego jak mam w plusie.
Że wybieram sobie np. 24 doładowania po których kończy mi się umowa, a te doładowania mogę wykorzystać nawet w jeden dzień. Do tych 24doładowań dostaję telefon który sobie wybieram.
Dlatego tylko to jest dla mnie wygodniejsze ;) że każe doładowanie nawet i 5x w miesiącu przybliża mnie do końca umowy.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
pepi 
Lubi porozmawiać na forum
użytkownik nieaktywny


Wiek: 54
Dołączyła: 22 Lut 2007
Posty: 278
Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 23:25   

zmieniłam na abonament i to był największy błąd... rachunki kosmiczne i droższe pakiety.
_________________
Użytkownik nieaktywny.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 11:45   

pepi napisał/a:
zmieniłam na abonament i to był największy błąd... rachunki kosmiczne i droższe pakiety.

Abonament jest chyba dobry tylko dla firm które dostają mnóstwo bonusów i do tego super telefony....
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
pamper 
Bywa na forum
Goddes


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 50
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 21:03   

mi sie wydaje, ze lepszy jest jedna abonament.
Chociaz mam i to i to, zalezy w jakim celu sie uzywa.
_________________
Dont you know, pamper up
 
     
bociek 
Bywa na forum


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 46
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 14:00   

Ziomiwan, może i jest w tym sens jeśli zależy Ci żeby szybko zmieniać telefon, tylko po co go zmieniać co pół roku i w takiej sytuacji po co Ci MIX? Dla mnie jest to oferta która ma pomóc w swobodnym korzystaniu z telefonu i samoistnie kontrolować wydatki, a gdy będę chciał zmienić telefon to zwyczajnie pójdę do sklepu i sobie kupię, dlatego mix w orange jest dla mnie dobrą opcją.
 
     
starypiernik 
Bywa na forum
starypiernik


Wiek: 44
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Stamtąd
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 14:56   

Zarówno abonament, jak i pre paid ma swoje plusy. Wystarczy przeliczyć, co się bardziej opłaca. Ja robię to w ten sposób: biorę stawkę minutową z pre paidu i mnoże ją razy liczbę minut jaką operator proponuje mi w danym abonamencie. No i daje to jakiś wynik, koszt dzwonienia samych wydzwonionych minut. Z reguły jest to kwota niższ niż abonament. A róznica to mniej więcej to co dopłacamy przez okres trwania umowy do telefonu.
Co do mixa w Orange sam się przez chwilę nad tym zastanawiałem, zwlaszcza że można do niego wziąć Nokię 5220 na nienajgorszych warunkach (zwłaszcza online)
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 00:26   

bociek, SENS jest w tym że umowę możesz skończyć w każdej chwili? Bez czekania np 2lat? I dajmy na to przenieść numer do innego operatora który daje Ci lepsze warunki??
Do tego nie musisz czekać np na każdy 5dzień miesiąca aby dostać kasę na konto? Bo może w między czasie nie stać Cię na doładowanie dodatkowo telefonu?

A jaki sens w dostawaniu nowego telefonu?? To pytanie jest na serio czy na żarty??
Na takim telefonie możemy zarobić sprzedając go chociażby na allegro ;) dzięki czemu mamy np. 400zł .

5220- odradzam.. Wszyscy skarżą się na ten telefon. Wiesza się, restartuje itd.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
  
 
 
     
Faile
Bywa na forum


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 40
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 07:53   

Jestem konsekwentnie za prepaidami. Zwłaszcza, że ostatnimi czasy stawki w nich drastycznie spadły, dzięki czemu sa nawet finansowo bardziej opłacalne. Np. płacę w Heyah 25 gr/min do wszystkich, podczas gdy w Erze minuta do innych sieci kosztuje 59 gr bodajże.
 
     
geralt
Bywa na forum



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 26
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 13:20   

Faile napisał/a:
Jestem konsekwentnie za prepaidami. Zwłaszcza, że ostatnimi czasy stawki w nich drastycznie spadły, dzięki czemu sa nawet finansowo bardziej opłacalne. Np. płacę w Heyah 25 gr/min do wszystkich, podczas gdy w Erze minuta do innych sieci kosztuje 59 gr bodajże.


No ja też wolę prepaid, z tym zastrzeżeniem, że trzeba uważać na różne "gwiazdki" itp. Bo z tego co wiem to w heyah, żeby mieć 25 gr za minute to musisz doładować za 50 zł....w popie orange masz trochę wyższą stawkę (29 gr), ale za to ona jest od początku.
 
     
Faile
Bywa na forum


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 40
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 22:34   

Szczerze: to 50 zł jest tak czy owak na Twoim koncie, to nie jest tak, że gdzieś ono przepada... więc bardziej tak czy owak opyla mi się Heyah... tym bardziej, że nie widzi mi się zmienianie numeru ;-)
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Maj 10, 2009 18:00   

Faile napisał/a:
Szczerze: to 50 zł jest tak czy owak na Twoim koncie, to nie jest tak, że gdzieś ono przepada... więc bardziej tak czy owak opyla mi się Heyah... tym bardziej, że nie widzi mi się zmienianie numeru ;-)

Może i jest na koncie ale po co mi 50zł wydawać na kartę do telefonu?? Z usług które wykupuje za obecne 30zł zostaje mi około 15zł ;) więc 50 jest bez sensu...
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
geralt
Bywa na forum



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 26
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 09:36   

Faile napisał/a:
Szczerze: to 50 zł jest tak czy owak na Twoim koncie, to nie jest tak, że gdzieś ono przepada


Nie mówię, że gdzieś przepada...nie wiem, może to jest wygodnictwo ale ja po prostu wolę takie taryfy gdzie mniejszą stawkę masz od razu i nie musisz niczego aktywować.
 
     
Faile
Bywa na forum


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 40
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 10:31   

Tylko, że tutaj oznacza to, że możesz sobie aktywować też coś innego, np. jeśli używasz telefonu tylko do pisania smsów albo gadania z jedną osobą...
 
     
geralt
Bywa na forum



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 26
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 11:13   

Faile napisał/a:
Tylko, że tutaj oznacza to, że możesz sobie aktywować też coś innego, np. jeśli używasz telefonu tylko do pisania smsów albo gadania z jedną osobą...


No ok, ale w popie też możesz aktywować sobie różne pakiety (smsów, numery do których masz taniej), a niska stawka jest od początku.
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>