GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: abonament, czy, karta

abonament czy karta
Autor Wiadomość
Faile
Bywa na forum


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 40
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 08:39   

Ale czy ona przypadkiem nie jest tylko wewnątrz sieci?
 
     
Merry
Lubi porozmawiać na forum


Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 175
Wysłany: Sob Maj 30, 2009 16:38   

Raczej tak. Teraz najtaniej ma chyba Play i Heyah, 29 groszy za minutę połączenia do wszystkich sieci, przy czym Heyah ma jeszcze darmowe smsy wewnątrz sieci.
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 11:19   

Ja mam od dawna kartę w Tak-Taku i nie zamierzam tego zmieniać. Wprawdzie ceny wyjściowe mam wysokie w stosunku do innych sieci, ale dzięki darmowej kasie z podwójnego doładowania koszty dzielą mi się na pół i tym sposobem cena staje się niższa. Poza tym mam mega tanio wewnątrz sieci (29 gr za godzinę) i na stacjonarki. Na abonament się nie zdecyduję bo nie lubię bycia przywiązanym.
 
     
niedobradzidzia 
Lubi porozmawiać na forum



Telefon: Samsung i900 Omnia, Omnia HD
Sieć GSM: Orange
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 169
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 11:35   

Ja jestem w Orange i mam prepaid. Taryfa znośna, ale coraz więcej u mnie przenosi się do Plusa i chciałabym zachować numer i przenieść się do Simplusa. Jest taka możliwość? Słyszałam, że od 6 lipca ma takie coś wejść. Wiecie coś, czy mogę z prepaida przenieść się na prepaid innego operatora?
_________________
Samsung Omnia + Samsung Omnia HD i gitara gra :)
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 12:20   

Możesz bez żadnego problemu przenieść sobie numer do plusa ;) czy do simplusa to nie jestem pewien ale możliwe że tak.
W plusie mi 30zł wystarcza miesięcznie w 100% jeszcze zostaje mi często około 10zł.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
niedobradzidzia 
Lubi porozmawiać na forum



Telefon: Samsung i900 Omnia, Omnia HD
Sieć GSM: Orange
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 169
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 13:09   

Przejdę się do salonu Plusa i zapytam się co i jak. Zależałoby mi na tym, myślałam, że może już ktoś takie coś zrobił, dlatego zapytałam się w tym temacie. :)
_________________
Samsung Omnia + Samsung Omnia HD i gitara gra :)
 
     
jarek38 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Huawei P10 lite
Sieć GSM: Orange (abonament)
Internet: Neostrada
Komunikator: GG,AQQ,TLEN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 158
Skąd: wilkowice
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 14:34   

Ja tam od kilku lat już jestem na abonamencie (ERA) i jestem zadowolony.co prawda stawki na połączenia mam dość wysokie bo ok.0,50zł (abo 40zł/80 minut,za miesiąc będe płacił 45zł/120minut)ale za to mam co 2 lata telefon za darmo (punkty erapremia)natomiast na kartę co prawda minuty są po 0,29zł ale aparat trzeba sobie samemu kupić więc moim zdaniem w abonamencie jest taniej.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 00:07   

jarek38 napisał/a:
(punkty erapremia)natomiast na kartę co prawda minuty są po 0,29zł ale aparat trzeba sobie samemu kupić więc moim zdaniem w abonamencie jest taniej.

Jak widzisz większym kosztem rozmów spłacasz z nadwyżką telefon który dostałeś ;) . Więc nie jest taniej w Twoim wypadku.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
jarek38 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Huawei P10 lite
Sieć GSM: Orange (abonament)
Internet: Neostrada
Komunikator: GG,AQQ,TLEN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 158
Skąd: wilkowice
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 00:49   

ziomiwan napisał/a:
jarek38 napisał/a:
(punkty erapremia)natomiast na kartę co prawda minuty są po 0,29zł ale aparat trzeba sobie samemu kupić więc moim zdaniem w abonamencie jest taniej.

Jak widzisz większym kosztem rozmów spłacasz z nadwyżką telefon który dostałeś ;) . Więc nie jest taniej w Twoim wypadku.

Jak to ?? nie opłaca się??? policzmy, za 45zł mam 120 minut w abo, natomiast na karę po 0,29 zł za tyle samo minut musiał bym zapłacić 34 zł,różnica niby na niekorzyść abonamentu 11 zł miesięcznie.11zł x 24 m-ce umowy = 264 zł więc tyle płacę za telefon.Dużo to???chyba nie !!!

Poza tym jak wspomniałem mam jeszcze punkty z programu lojalnościowego .Przez 2 lata zbiorę 3000 punktów które mi wystarczą na zakupy w programie za 75 zł lub na pakiet bezpłatnych minut, a Jakbym zostawił z tego roku 1000 punktów+ 3000 za następne 2 lata to będę miał kolejną obniżkę za telefon o 100 zł .
Masz możliwość kupienia dobrego, nowoczesnego telefonu za cenę 164 zł ????chyba nie znajdziesz!!!
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 10:37   

Jarku w ofercie na kartę Ery minuta jest po 59 groszy, a po czterech miesiącach jest obniżana na 56 groszy. Na pierwszy rzut oka abonament wychodzi atrakcyjniej jednak nie bierzesz pod uwagę wielu szczegółów związanych z ofertą TT. Po pierwsze w ofercie na kartę otrzymujesz coś takiego jak podwójne doładowania, czyli darmowa kasa do wykorzystania dzięki czemu koszty połączeń dzielą się na połowę. Ponadto w TT masz wiele opcji obniżenia kosztów połączeń - choćby 29 gr za godzinę rozmowy do Ery i na stacjonarki, czyli za 120 minut płacisz 58 groszy (+ aktywacja usługi). Jak widzisz koszty mogą być znacznie niższe. Pamiętaj również, że w abonamencie jest przywiązany - jest umowa i musisz płacić, a w tym czasie z pewnością do dyspozycji będą dziesiątki promocji związanych z telefonami na kartę.
 
     
jarek38 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Huawei P10 lite
Sieć GSM: Orange (abonament)
Internet: Neostrada
Komunikator: GG,AQQ,TLEN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 158
Skąd: wilkowice
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 11:23   

haloxavi, Ja sobie to dobrze skalkulowałem i dla mnie abonament sie opłaca ,absolutnie nie potrzebuje "obniżania kosztów" ,dzwonie wtedy kiedy potrzebuje i nie mam takiej potrzeby aby "wisieć na słuchawce"godzinami bo pogadać to se mogę przez skypa w domu za całkowitą darmochę.
Ja potrzebuje minuty uniwersalne bo dzwonie na nry. różnych operatorów .Wole być jak to określacie"przywiązany umową"do jednego operatora (z którego jestem zresztą zadowolony i i tak nie chcę zmieniać ) i mieć z tego jakieś punkty/profity i tanio kupić aparat ,niż zmieniać oferty jak rękawiczki ,gdzie jest akurat jakaś promocja i i tak płacicie za telefon drożej niż na abonamencie bo was tal.kosztuje 300-400zł a nawet więcej notomiast mnie jak już wyliczyłem tel kosztuje tylko 264 a nawet mniej bo mam różne ulgi.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 00:00   

Wyliczyłeś to bardzo źle ;) . Bo my "SE" płacimy np. 30zł miesięcznie w doładowaniu, do tego kupujemy pakiet wieczory i weekendy za 5gr(chyba tyle jest w plusie) i do tego 120minut na komórki i jesteśmy już bardziej do przodu, do tego jakiś pakiet sms i w ogóle Twoja oferta jest daleko w tyle... Wychodzi nas to około 25zł miesięcznie, w moim przypadku wykupuję darmowy numer czyli nielimitowane rozmowy i sms do jednej osoby, do tego pakiet sms i minuty do wszystkich sieci i zostaje mi na koncie 10-5zł ;) .
A telefon dostaję za 1zł bądź za 100zł porządny w mix plusie ;) .
Nadal uważasz że Twoja oferta jest atrakcyjniejsza??
Nie sądzę :)
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 12:04   

Mówiąc, że nie potrzebujesz "obniżania kosztów" potwierdzasz, że są one wyższe od przeliczeń jakie przedstawiłem. My też nie "wisimy na słuchawce", ale często zdarza się sytuacja, że muszą z kimś pogadać dłużej, więc takie 29 gr za godzinę mnie satysfakcjonuje. Nikt tutaj nie pisze o zmienianiu operatorów jak rękawiczki, ja jestem na stałe w Tak-taku i nikt mnie stąd nie odciągnie ;-)
 
     
jarek38 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Huawei P10 lite
Sieć GSM: Orange (abonament)
Internet: Neostrada
Komunikator: GG,AQQ,TLEN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 158
Skąd: wilkowice
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 12:34   

Kol.ziomiwan ty mówisz o czym innym ,a ja o czym innym. W mixplusie (czy w innej ofercie mix)podpisujesz UMOWĘna ilość doładowań,określoną ilość minut,czy określony czas tak jak w abonamencie a ja mówię o tel.na kartę bez umowy.
Po za tym piszesz o darmowych numerach,nielimitowanych rozmowach czy pakietach "wieczory i weekendy", widocznie ty to potrzebujesz skoro z tego korzystasz natomiast ja nie potrzebuje żadnych pakietów i td. dzwonie kiedy potrzebuje załatwić jakąś sprawę i nie mam zamiaru pilnować że mam po godz.dzw. po 20 albo tylko w weekend nie mam też potrzeby rozmawiać z jednym bądź kilkoma numerami bo mi to nie jest potrzebne.

Ja korzystam z abonamentu bo tak mi wygodnie,nie muszę sie ograniczać z dzwonieniem,dzwonie kiedy chce,ile chce,gdzie chce i gadam jak długo chce ,nie muszę pamiętać o doładowaniach,nawet rachunki mi sie same płacą ,w ogule nie muszę o telefonie pamiętać ,więc dla mnie abonament jest tańszy i wygodniejszy .

Każdy wybiera sobie co dla niego jest wygodniejsze i lepsze .Jeśli ty wolisz na kartę to oki .wcale tego nie neguje i nie twierdzę że robisz źle.Dla mnie atrakcyjniejsza jest oferta abonamentowa .
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 17:09   

Dlatego też wydajesz minimum 2-3x więcej niż my na rozmowy i smsy ;) nie mówiąc o korzystaniu z internetu.

A co do płacenia rachunków czy też doładowywania stałego telefonu to nie widzę przeszkody w doładowywaniu pre-paida ;) wystarczy ustalić stałe przelewy co 30dni i po problemie ;) .
Uwierz że ja przy płaceniu 30zł miesięcznie podczas rozmowy nie muszę pilnować ile gadam bo pieniędzy mi z konta prawie nie pobiera ;) gdy zaaktywuje pakiety mogę wszystko i bez ograniczeń niemal że ;) .

Teraz wykręcasz się od tego co pisałeś, mówiąc że każdy wybiera wygodniejsze i lepsze ;) . Telefon jednak to NAM taniej wychodzi a do tego rozmowy też NAM wychodzą taniej.
Abonament jest dobry ale gdy mamy firmowy lub wysoki abo ;) .

Podpisuję umowę w plusie ale mogę ją skończyć w miesiąc ;) .
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 6

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>