To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Palmtopy, iPAQi, odbiorniki GPS - Era G1 - kilka pytań dotyczących abonamentu

QWAK - Sob Lip 11, 2009 20:19
Temat postu: Era G1 - kilka pytań dotyczących abonamentu
Hej!
Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna nowego telefonu wybór padł na G1. Jako że ja mam telefon na kartę w Heyah a mój starszy płaci abonament w erze postanowiliśmy kupić telefon razem z abonamentem. https://www.sklep.era.pl/...qvQELi7.u7&rr=1
W regulaminie jest taki text: "Operator informuje, iż korzystanie z usług sieci Era za pośrednictwem aparatu Era G1 z Google wiąże się ze stałym połączeniem telefonu z siecią Internet z wykorzystaniem transmisji danych. Ze
względów technicznych wyłączenie tej funkcji na terenie Polski jest niemożliwe."
1. Jako że ja będę telefonu używał w sieci Heyah (mam nadzieje że simlock nie będzie robić problemu). to czy on nie będzie mi się próbował połączyć przez GPRS (lub WAP)? W domu mam sieć Wi-Fi i przez to bym się łączył.
2. Czy soft od ery jest w jakiś sposób "upośledzony"? ;-)
Proszę o odpowiedź i pozdrawiam
PS: Możecie mi jeszcze powiedzieć jak będzie z simlockiem era -> heyah.

darkgee - Nie Lip 12, 2009 11:02

1. Będziesz mógł przestawić na sieć Wi-Fi.
2. Soft od Ery jest normalnym softem. W dodatku będziesz mógł zrobić cupcake do wersji 1,5, a nawet wgrać soft z nadchodzącego HTC Hero. Ostatnie rozwiązanie polecam najbardziej, bo telefon wygląda wtedy bajecznie.

Co do P.S., to Era sprzedaje wszystkie telefony bez simlocków.

ziomiwan - Nie Lip 12, 2009 15:19

Poza tym heyah należy do ERY ;) więc to też nie jest duży problem.
QWAK - Nie Lip 12, 2009 16:09

Ok, dzięki za odpowiedzi. A mam jeszcze jedno małe pytanko:
Cytat:
2. Soft od Ery jest normalnym softem. W dodatku będziesz mógł zrobić cupcake do wersji 1,5, a nawet wgrać soft z nadchodzącego HTC Hero. Ostatnie rozwiązanie polecam najbardziej, bo telefon wygląda wtedy bajecznie.

czy po zmianie softu traci się gwarancje?
aha i jeszcze jedno ;-) : jakie gniazdo sluchawkowe ma ten telefon? (i czy są sluchawki w zestawie ery).
Proszę o odpowiedź i pozdrawiam

darkgee - Nie Lip 12, 2009 18:21

Po zmianie softu nie traci się gwaranci, bo cupcake możesz zrobić nawet z menu telefonu. A słuchawki są na wejście miniUSB. Słuchawki są w komplecie, ale nie wiem jak prezentuje się ich jakość.
ziomiwan - Nie Lip 12, 2009 18:34

Zmiana softu poprzez kabel powoduje niestety utratę gwarancji z tego co czytam wszędzie.
Ale jak jest w tym telefonie to nie mam pojęcia, możliwe że daje możliwość zmiany softu bez utraty gwarancji, tym bardziej jeśli ma taką funkcję w oprogramowaniu.

darkgee - Pon Lip 13, 2009 14:35

ziomiwan, a przecież jak w Nokii robisz update przez NSU, to gwarancji nie tracisz. To dlaczego w tym wypadku ma się tracić gwarancję? Oczywiście mówię tylko o aktualizacji do wersji 1,5, a nie do wersji z HTC Hero.
ziomiwan - Pon Lip 13, 2009 19:58

No aktualizacja przez telefon nie powoduje utraty gwarancji. Ale poprzez kabelek i PC owszem.
QWAK - Wto Lip 14, 2009 12:40

Ok, dzięki za pomoc.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group