GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: s7220, samsung, wady, zalety

Samsung S7220 wady - zalety ??
Autor Wiadomość
loraz 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 4
Wysłany: Czw Maj 28, 2009 14:41   Samsung S7220 wady - zalety ??

Witam !
Mam pewien dylemat, za parę dni konczy mi sie abonament w Playu i zastanawiam sie nad wyborem telefonu. Dokładnie w grę wchodzą 3 modele:
-SE C510i
-Samsung S7220
-Nokia 6500

Aktualnie posiadam Samsunga SGH-Z400 którego szczerze nikomu NIE polecam (FATALNA bateria, STRASZNIE powolne działanie menagera plików, odtwarzacz multimediów, słownik T9, nie możność słuchania jednocześnie muzyki i np. pisania sms ... dużo by wymieniać).

No i tak chciałem zapytać użytkowników o wady i zalety modelu S7220. Bo nie moge oceniać wszystkich telefonów Samsunga na podstawie jednego modelu.

Co myślicie który z tych 3 wybrać ???
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Czw Maj 28, 2009 16:17   

Wszystkie 3. modele są dobre, ale na jakich funkcjach najbardziej ci zależy?
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Maj 28, 2009 18:47   

Ja bez namysły brałbym S7220 na którego sam się czaję ale to za jakiś czas dopiero.
Wady? hmmm hmmmm.....
S7220 ma chyba najlepsze parametry z tych 3które wymieniłeś, telefonik jest cudowny.
Wiele dobrego o nim czytałem i widziałem testy w których wypada znakomicie.

C510i to taki C702 ale bez GPSu z tego co się orientuje za to z jakimś dodatkiem który znajduje uśmiech podczas robienia zdjęć.

Nokia 6500 nic ciekawego w porównaniu do dwóch poprzednich.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
loraz 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 4
Wysłany: Czw Maj 28, 2009 19:06   

Zależy mi na baterii, prędkości działania, odtwarzaczu muzyki (czy mozna sluchac muzy i robic cos w tle). Jak trzymie bateria w tym Samsungu i czy ten wyswietlacz jest rzeczywiscie taki dobry? Czy nie ma problemów z np. instalowaniem gier java, czy jak przegląda sie zdjęcia to telefon sie przymula ? Czy procesor w tym telefonie jest dobry ?
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Maj 28, 2009 20:58   

Bateria przy normalnym użytkowaniu trzyma bardzo dobrze, lepszego wyświatlacza NIGDZIE nie znajdziesz, jest to najnowsza technologia.
Możesz słuchać muzyki, drapać się, pisać sms i co tylko chcesz w tym samym czasie.
Instalacja gier i programów jest prosta.
Nie zamula. Procesor jest mocny o czym świadczy brak zamulania.
Nic lepszego od tego samsunga nie znajdziesz.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
loraz 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 13:27   

1. Co znaczy bardzo dobrze trzyma bateria ?? Konkretnie ile dni.

2. Czy pliki np. takie jak mp3, czy gry można wrzucić przez "Mój Komputer", chodzi mi o to czy trzeba korzystac z oprogramowania które jest razem z telefonem na płycie, czy można tak jak w SE bez żadnych programów pakować prosto na karte czy telefon.

3. Czy gry instaluje sie normalnie czy trzeba sciagac przez WAP jak w modelu SGH-Z400.

4. Jak ma się sprawa ze słownikiem T9, czy posiada ograniczoną ilość wpisanych nowych wyrazów ??

5.Czy podczas przeglądania np. zdjęcia podczas powrotu do listy zdjęć, telefon wczytuje od nowa wszystkie pliki na karcie tak jak w modelu Z400 ??

6. Jakiej karty używa ten telefon i czy jest ona szybka ? (w Z400 było Micro SD - totalna porażka).

Oczekuję wyczerpujących odpowiedzi :razz:

PS. ZiomIwan czy ty miałeś ten telefon i używałeś, czy tylko piszesz to co słyszałeś/przeczytałeś od innych ???
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 15:25   

1. W najnowszych telefonach trzyma z reguły 2-3 dni.
2 i 3. W S7220 trzeba się bawić jak w reszcie Samsungów, a w dodatku są ograniczenia pamięci.
4. Nie.
6. Prawie wszystkie (oprócz SE) telefony używają kart MicroSD. SE natomiast maja kraty M2, ale to niewielka różnica.

Ja ze swojej strony poleciłbym ci C510. Bardziej multimedialny od Samsunga.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
loraz 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:00   

Dzieki wam za odpowiedzi!
Mniej więcej mam już obraz tego co te telefony potrafią, lecz ciągle mam rozterkę który wziąść. Kusi mnie ten S7220 ze wzgledu na jego niebanalne parametry, lecz obawiam się że bedzie to taka "wtopka" jak ze Z400. Za SE jestem pewien, ponieważ miałem już 3 telefony tej firmy i wiem że są konkretne, ale wieje w nich nudą ... co tu robić!!??

HELP !!

PS. Który telefon lepiej gra bez sluchawek i z sluchawkami ?? Który gra głosniej?? Slyszalem ze w S7220 są swietne sluchawki, i wogóle dzwięk jest dobrej jakości, a w C510i takie te sluchawy ponoc tandetne strasznie.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 23:25   

1. Oznacza to że długo??
2. Pewnie przez program PCSuite lub po wybraniu w opcjach pamięci masowej w MK.
3. Gry instaluje się normalnie. Na forum już ktoś o tym pisał.... Użyj opcji SZUKAJ!
4. Zapewne na n-tym dodanym słowie kończy się....
5. Nie mam pojęcia. Ale to pytanie jest najgłupsze....
6. MicroSD najlepsze z dostępnych kart i najtańsze. Totalna porażka... Twoim zdaniem chyba. Zresztą co ma karta do telefonu...

Niewiem który gra lepiej bez słuchawek, ale zapewne porównywalnie. MP3 na słuchawkach samsunga gra super, sam słucham muzyki na ich słuchawkach i jest super.
SE daje zwykłe słuchawki.
Bierz S7220 bo jest najlepszy a napewno lepszy niż te które wyminiłeś, SE daleko jeszcze do takiego cuda jak s7220.

Pozdrawiam...
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
djk_25 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 17:59   

mam go od miesiaca i jest naprawde ladny, dobry i praktyczny

1. bateria bez uzywania mp3, navi trzyma, (kilkanascie rozmow tel dziennie, wyslanie ok 50 sms) - 4 dni

2. mozna pakowac prosto na karte pamieci, bez uzycia PC Studio. na telefon to juz raczej przez oprogramowanie

3. i przez WAP i normalnie :) bez problemowo

4. jeszcze sie z tym nie spotkalem, chociaz caly czas korzystam z T9 i dodaje nowe wyrazy. ale na chlopski rozum, to gdzies te wyrazy musza sie zapisywac, wiec kiedys, kiedys......... moze i sie skonczy

5. nie. gdy wracasz do listy zdjec, wskaznik pokazuje zdjecie na ktorym skonczyles ogladanie. jednym zdaniem mowiac, nie wczytuje od poczatku listy

6. Micro SD, ale nie wiem czemu w/g ciebe to porazka. w s7220 jest szybka.
 
     
spooknienty
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 16:59   

Bateria trzyma ok 3-4 dni przy sporej ilości rozmów (w tym troszkę wideo), sporadycznych sms/mms, i raz na jakiś czas zabawie aparatem/gps...
Telefon ma opcje umożliwiającą jego widoczność jako pamięci masowej nawet podłączając przez kabel (szukajcie a znajdziecie wszystko w menu telefonu)
Z java bez problemu tak jak pisali przedmówcy
Jak z T9 nie wiem troche już go mam i nie zauważyłem tego co było w Z400 (tak też byłem jego posiadaczem)

I trochę od siebie, ekran przegina pałę!!! Kolory widać rewelacyjnie, najmniejsze odcienie. W słońcu widoczność jest dobra kiedy w C902 kumpla nic nie widać.
GPS działa szybko, ładnie znajduje satelite (w samochodzie i w domu bez problemu) i szybko zasysa mapki.
Akcelerometr działa fajnie, zdjęcia można przeglądać na kilka sposobów (różnica między z400 jak niebo a ziemia xD) można full screena robić obracając telefon, można siatke zrobić (same zdjęcia widać) można fotki z podpisami...
Karty są micro SD ja mam 4GB Kingstona i działa dość szybko.
Co do muzy, dołączone słuchawki są zajebiste!!! Tu znów niebo a ziemia do Z400.
Aparat robi ładne foty, bajery typu wykrywanie twarzy i uśmiechu działają bardzo dobrze (co mnie zaskoczyło bo mam te opcje w cyfrówce sonego i tam działają bardzo średnio)
lampa dobrze doświetla na odległość ok 4-5m na nocne imprezy wystarcza.
Też miałem dylemat taki jak twój, bo ty jak widzę też w playu xD
Wybrałem Ultra Classic choć ciężko było mi zaufać samsungowi po Z400.
Jestem w 100% zadowolony, telefon jest dopracowany ma kupę bajerów do tego stylowy ale nie rzucający się w oczy wygląd.
Bierz szajsunga xD naprawdę się nie zawiedziesz
 
     
djk_25 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 17:19   

spooknienty, jakiego programu do nawigacja uzywasz?
 
     
lu80
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 6
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 15:21   

spooknienty, akcelerometr? Gdzie go znalazles bo ja jakos nie umiem go odnalezc.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 12:35   

DODATKOWE INFORMACJE
Opis Zwany także Ultra Classic.
# WCDMA 900/2100
# HSDPA 7,2 Mbps
# akcelerometr
# microUSB
# geotagging
# GPS z AGPS
# obsługa kart pamięci do 8GB

Jak widać ma akcelerometr. Wystarczy się wysilić i poszukać.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
lu80
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 6
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 14:58   

to ze go ma to slyszalem tylko chodzi mi o to gdzie go znalezc w menu!!! Bo za chiny nie wiem!!! Za info z gory dzieki.
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>