GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: oplaca, sie, voip

Przesunięty przez: halohalo
Pon Sty 18, 2016 18:50
VoIP - opłaca się?
Autor Wiadomość
Salamanga
Nowy(a) na forum


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 3
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 10:41   VoIP - opłaca się?

Witam! Piszę z prośbą o poradę - czy korzystacie może z technologii telefonii internetowej VoIP? Ostatnio się zaczęłam nią interesować - mam rodzinę we Francji i chciałabym być z nimi w stałym kontakcie. Wiem, że firma Cetekom oferuje taką usługę - podobno jakość połączeń jest bardzo dobra no i ze względów finansowych to opłacalna sprawa. Spotkaliście się z nimi?
 
     
mati 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 5
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 11:20   

Jak już pisałem przy innej okazji - VoIP to technologia, która zastąpi "klasyczne" świadczenie usług telekomunikacyjnych.
Jednak to, czy korzystanie z niej będzie komfortowe zależy bezpośrednio od stanu Twojego łącza internetowego (VoIP jest czuły na opóźnienia).
W praktyce rozmowa może nie różnić się od rozmowy przez zwykły telefon stacjonarny (przy zakupie bramki VoIP). Z samą firmą się nie spotkałem - znam Actio i parę innych. Finansowo faktycznie opłacalne - jeśli rodzina z Francji wykupi również tą usługę, to rozmowy w sieci są najczęściej gratis.

Oprócz tego otrzyma "polski" numer telefonu, tak więc możliwy jest bardzo tani kontakt z całą polską (a polską z nimi) :) .
 
     
Kratka 
Nowy(a) na forum


Dołączyła: 04 Gru 2012
Posty: 2
Wysłany: Wto Gru 04, 2012 12:54   

Tego typu usługi głosowe są ciekawym rozwiązaniem ale warunkiem jest bardzo dobre łącze internetowe, ponieważ inaczej powstawać będą zagłuszenia. Oczywiście zawsze można też korzystać ze popularnego skypa, ale np. w firmach, gdy prowadzimy negocjacje z klientami zagranicznymi lepiej zainwestować w VoIP. Pozdrawiam! :)
 
     
domarant 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 13:57   voip

To ty musisz zadecydować czy ci się opłaca przeliczyć koszty, rozmiar firmy. Bo Voip i tak zastąpi tradycyjną telefonię ale jeszcze kilka lat się zejdzie.

Musiz niesgtety sam zadecydować rozpisz sobie plusy i minusy.
 
     
Balley 
Nowy(a) na forum


Telefon: Samsung F700
Sieć GSM: Heyah
Internet: TK Telekom
Komunikator: GG
Dołączyła: 18 Lut 2013
Posty: 15
Wysłany: Pią Maj 17, 2013 09:59   

To jest stosunkowo nowa usługa i w sumie dopiero wchodzi na nasz rynek. Całkiem fajnie się to prezentuje i myślę, że w przyszłości ma szansę zastąpić tradycyjny telefon, jednak raczej nie szybko.
 
     
uzytkownik
Nowy(a) na forum


Dołączył: 10 Paź 2013
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 10, 2013 10:09   

Technologia VoIP jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnej telefonii, która generuje o wiele większe koszty. Pozwala ona na całkowite wyeliminowanie kosztów abonamentu, a rozmowy wewnątrz sieci są całkowicie darmowe. Sam ostatnio korzystałem.
 
     
Marla
Nowy(a) na forum


Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 1
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 14:18   

Zaletą wykorzystania technologii VoIP są bez wątpienia niskie koszty połączeń, redukcja kosztów na połączeniach międzystrefowych oraz połączeniach na telefony komórkowe w porównaniu do ofert standardowych operatorów. Myśląc o technologii VoIP dobrym rozwiązaniem jest centrala telefoniczna np. z serii hipath 3000 która jest kombinacją najlepszych technologii komunikacyjnych. Połączenie tradycyjnej telefoni TDM z technologia VoIP
 
     
axygal
Nowy(a) na forum


Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 1
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 13:12   

Jeżeli jest tutaj rozmowa o sieci VoIP to pozwolę sobie się przyłączyć.
Zastanawiam się ze swoim wspólnikiem czy czasami by nie włączyć się do takiej sieci i czy jest to korzystne. Już trochę się rozglądałem, czytałem na ten temat i jestem coraz bardzie zdecydowany, czyli zainteresowany wejściem czy też przyłączeniem się do takiej sieci. Patrzyłem na oferty firm warszawskich i pojawiał się firma LoVo, która ma bardzo ciekawe oferty. Na razie chcielibyśmy wejść jedynie z takim mniejszym pakietem/abonamentem w celu przetestowania bardziej ale właśnie.. Czy ktoś z Was korzystał z tych usług? Zastanawiam się jak na co dzień działa taka sieć. Wydaje mi się, że to będzie coraz popularniejsze więc może warto wcześniej spróbować. Też pojawia się pytanie czy znacie tą firmę?
 
     
nosleep
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 12:57   

Ja korzystam z oferty ExtraVioIP. Połączenia sa stabilne i tanie, szczególnie międzynarodowe wychodza bardzo korzystnie. Poza tym z extravopia można korzystać w dowolnym miejscu a nie tylko z domu, wystarczy miec dostęp do internetu.
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>