GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: abonament, czy, karta

abonament czy karta
Autor Wiadomość
jarek38 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Huawei P 50 pro
Sieć GSM: Orange (abonament)
Internet: Neostrada
Komunikator: GG,AQQ,TLEN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 159
Skąd: wilkowice
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 20:59   

Tzn?ile płacisz miesięcznie(doładowania) ??na ile masz podpisaną umowę??ile płacisz za 120minut do wszystkich sieci?? ile płacisz za telefon(jakiś fajny,nowoczesny)po podliczeniu wszystkich wydatków na telefon ile cie wychodzi koszt aparatu??
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 10:54   

Miesięcznie płacę zaledwie 30zł.
Umowę mam podpisaną na 24doładowania, przy tym dostałem za 1zł Sagema myx511 którego sprzedałem za 300zł, do tego dołożyłem 100zł i kupiłem sobie samsunga u700 ;) albo motorole z8 już nie pamiętam dobrze.
Koszt pakietu to 5-10zł niewiem dokładnie już bo dawno nie korzystałem.
A za dobry nowoczesny telefon jak widzisz zapłaciłem zaledwie 100zł z własnej kieszeni ;)
Obecnie mam samsunga u800 którego kupiłem za to co dostałem za sprzedaż u700 :) .
Do tego dodajmy tanie minuty, smsy, pakiety internet i chyba jednak mix-y i pre-paid wychodzą taniej :) .

Ale każdy lubi to co ma i zachwala to, a mi nic do tego.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
jarek38 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Huawei P 50 pro
Sieć GSM: Orange (abonament)
Internet: Neostrada
Komunikator: GG,AQQ,TLEN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 159
Skąd: wilkowice
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 11:49   

ziomiwan napisał/a:
Miesięcznie płacę zaledwie 30zł.
Umowę mam podpisaną na 24doładowania, przy tym dostałem za 1zł Sagema myx511 którego sprzedałem za 300zł, do tego dołożyłem 100zł i kupiłem sobie samsunga u700 ;) albo motorole z8 już nie pamiętam dobrze.
Koszt pakietu to 5-10zł niewiem dokładnie już bo dawno nie korzystałem.
A za dobry nowoczesny telefon jak widzisz zapłaciłem zaledwie 100zł z własnej kieszeni ;)
Obecnie mam samsunga u800 którego kupiłem za to co dostałem za sprzedaż u700 :) .
Do tego dodajmy tanie minuty, smsy, pakiety internet i chyba jednak mix-y i pre-paid wychodzą taniej :) .

Ale każdy lubi to co ma i zachwala to, a mi nic do tego.


Przejrzałem ofertę plusa i niestety ale Stawka za minutę krajowego połączenia głosowego do wszystkich krajowych sieci
stacjonarnych i komórkowych oraz za minutę kosztuje u was 0,58 zł natomiast w pakiecie Za 10zł macie 25 minut czyli za 125minut do wszystkich sieci musiał byś 50zł dać.Ja mam 120minut za 45zł.
Natomiast w pakiecie "popołudnia i weekendy" fakt macie tanio bo 5zł za 100 minut ale tylko od 16 do 8 i tylko wewnątrz sieci i na stacjonarne .
A zresztą nie chodzi o pakiety bo ja sobie moge pakiety za punkty w programie lojalnościowym kupić za darmo Tylko po co?ja ani nie esemesuje,ani nie korzystam z neta przez komórkę
Ps.ten tel Sagem my511X kosztuje 168zł.

aha był bym zapomniał nie wiem jak jest w mixach ale w abo nie musze czekać do końca umowy tylko na 2,5 miesiąca przed końcem umowy można podpisać anex czyli defacto umowe mam nie na 24 mce a na 22 mce .
Ale masz racie, każdy lubi to co ma i zachwala to
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 18:35   

my511 kosztował 300zł, spoglądając na aktualne ceny telefonów postępujesz NIECO nierozważnie ;) .
W mixie jest tak że gdy wykorzystasz wszystkie doładowania (nawet w miesiąc) to na drugi miesiąc możesz podpisać nową umowę i dostajesz telefon ;) .
Co do pakietu minut to jest jeszcze inny, może nie 120minut ale więcej niż 25 w cenie którą podałem.

Co Ci z punktów lojalnościowych skoro i tak płacisz więcej?
Ale fakt skoro wcale prawie nie korzystasz z telefonu to jest Ci to obojętne ;)
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
jarek38 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Huawei P 50 pro
Sieć GSM: Orange (abonament)
Internet: Neostrada
Komunikator: GG,AQQ,TLEN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 159
Skąd: wilkowice
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 19:08   

ziomiwan napisał/a:


Co Ci z punktów lojalnościowych skoro i tak płacisz więcej?


Mówiłem ci już że albo mogę wymienić je na gadżety,albo na doładowanie tak tak np ojcu ,albo mogę mieć ulgę w zakupie nowego telefonu,mogę także dostać całkowicie da darmo zestaw tak tak wraz z telefonem i go sprzedać choćby za 100zł.

telefon używam do dzwonienia bo do tego telefony służą,z internetu w kom. nie korzystam bo wygodniej mi skorzystać z internetu w domu z tego samego względu nie esemesuje ,wolę zadzwonić.
 
     
Merry
Lubi porozmawiać na forum


Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 175
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 00:00   

Ja obecnie korzystam z abonamentu w Orange i prepaidaw Heyah. Wcześniej stawki w tym pierwszym były nieco niższe, jednak teraz, Heyah ma znacznie korzystniejszą ofertę, więc w Orange siedzę głownie dla darmowych weekendów i usługi Wybrane Kraje.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 00:16   

Jednak nie wszędzie masz komputer ze sobą ;) a jak sam piszesz masz go w domu jedynie. A np. nieraz na uczelni potrzeba pilnie skorzystać z internetu. Ty zapłacisz za niego duże sumy a ja 5zł za 20mb ;) .
Sms-y każdy kto potrafi pisać smsy to je wysyła ;) . Nie zawsze jest chęć i czas na rozmowę telefoniczną czy też okoliczności temu nie sprzyjają.
A Heyah jak wspomniała koleżanka to w ogóle bije na głowę Twój abo ;) pod każdym względem. Darmowe smsy, tanie rozmowy, internet, czego tylko dusza zapragnie za kilka groszy.
Telefonem nie da się zasłonić dużych kosztów rozmów i innych usług jak widzisz Jarku.
Telefon wbrew powszechnemu i dość przestarzałemu przekonaniu, nie służy już jedynie do dzwonienia. Ale również do smsowania, korzystania z internetu, słuchania muzyki i niektórym do gier, więc tanie smy i internet za grosze są dziś niezwykle ważne.
Tak jak i darmowe numery które oferują niektóre sieci. Gdy ma się swoją połówkę niezwykle się to przydaje, nie płacimy dużych rachunków za rozmowy z ukochaną osobą ;) .
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 10:59   

No właśnie Jarku - korzystasz z ofert abonametowej bo jest to dla Ciebie wygodne jak sam stwierdziłeś, nie do końca opłacalne po analizie kosztowej. Ziomiwan wskazał ci ciekawe rozwiązanie - automatyczne doładowania za automatyczne przelewy, to tyle samo zachodu co przy opłaceniu rachunku za abonament, a na prawdę można oszczędzić.
 
     
jarek38 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Huawei P 50 pro
Sieć GSM: Orange (abonament)
Internet: Neostrada
Komunikator: GG,AQQ,TLEN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 159
Skąd: wilkowice
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 12:19   

ziomiwan napisał/a:
Ty zapłacisz za niego duże sumy a ja 5zł za 20mb
Nie wiem kolego o jakich dużych sumach mówisz.Może byś sobie zadał trochę trudu i przejrzał ofertę abonamentową ERY dla stałych klientów?może wtedy zauważysz że mamy pakiet na internet za 5 zł tyle że nie 20 mb a 50 mb?500 SMS-ów lub 100 MMS-ów do Abonentów Era i Użytkowników systemu Tak Tak za 5 zł?
aA z tymi dodatkowymi funkcjami telefonu źle sie wyraziłem korzystam z esemesów , mmesów ,internetu radia odtwarzacza i td ale nie robię tego tak często żeby kupować np pakiet 500 esemesów z czego wykorzystam tylko 20-30? nie jestem jakimś maniakiem esemesów! to samo tyczy neta po co mi 50 mb?
Ja nie zamierzam ciebie przekonać do abonamentu ,nie mam w tym żadnego interesu.Ja tylko chce ci udowodnić że abonament nie jest aż taki drogi jakby sie na pierwszy rzut oka zdawało ,istnieje wiele sposobów na to aby zredukować koszty lub dostać w pakiecie dużo więcej minut/smsów.Zresztą jak ktoś nie chce sie przekonać ,jest z góry nastawiony na anty to żadne argumenty nie pomogą.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 22:14   

Ale ja pod żadnym pozorem nie próbuję Cię przekonać do mixa czy zniechęcić do abo ;) .
Nie wątpię wcale w to że abonament jest ok ale ja nie lubię redukować kosztów ;) w swoim mixie nie muszę tego robić, dzwonię ile mam ochotę, piszę ile mam ochotę, korzystam z neta kiedy potrzebuję, w niczym nie muszę się ograniczać bo przekroczę swój limit.
Zresztą jakby abo nie było dobre to nie istniałoby ;)
Ja jednak wolę mixa czy też jakiegoś pre-paida.
Bo Heyah teraz bije Twój abo po stokroć, mojego mixa również przebija ale cóż ;) . Nie zwykłem do zmian opów przez promocje.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Merry
Lubi porozmawiać na forum


Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 175
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 12:04   

Pod względem stawek zarówno mixy jak i prepaidy biją abonament na głowę. Przy jednym z najniższych abonamentów w Orange płacę 57 groszy za minutę, w Nowej Heyah płacę 29 groszy za minutę i przynajmniej dwa razy w roku mam podwójne doładowania. Abonament jest o tyle lepszy, że za przedłużenie umowy dostajesz dodatkowe pakiety minut i dobre telefony w rozsądnych cenach.
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 10:59   

Plusem abonamentu jest oczywiście telefon. Jarku piszesz, że masz 500 smsów do wykorzystanie, ale to ci niepotrzebne bo nie jesteś smsowym mankiem zatem mógłbyś płacić znacznie mniej. Chodzi nam cały czas o odpowiednie dopasowanie wykorzystywanej oferty po własną osobę, to jest przecież zdecydowanie najważniejsze, nie dla każdego jedna oferta będzie opłacalna.
 
     
jarek38 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Huawei P 50 pro
Sieć GSM: Orange (abonament)
Internet: Neostrada
Komunikator: GG,AQQ,TLEN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 159
Skąd: wilkowice
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 11:46   

haloxavi napisał/a:
, Jarku piszesz, że masz 500 smsów do wykorzystanie

W pakiecie za 5zł z którego nie korzystam,więc nie płace
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 15:31   

Reasumując nie każdy dostosowuje ofertę pod siebie - dla jednych opłacalny jest abonament, a dla innych karta. Mi się z moich rachunków zdecydowanie najbardziej opłaca karta Tak-Taka i pewnie szybko to się nie zmieni. Tym bardziej nie zamierzam się w najbliższym czasie "wiązać" na stałe z jakąkolwiek ofertą na abonament.
 
     
mateuszBBB
Bywa na forum


Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 55
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 17:04   

Cytat:
Reasumując nie każdy dostosowuje ofertę pod siebie - dla jednych opłacalny jest abonament, a dla innych karta. Mi się z moich rachunków zdecydowanie najbardziej opłaca karta Tak-Taka i pewnie szybko to się nie zmieni. Tym bardziej nie zamierzam się w najbliższym czasie "wiązać" na stałe z jakąkolwiek ofertą na abonament.


100% zgody z tym, ze trzeba oferte opierac na zwyklej matematyce. ja np mam duzo znajomych w orange i potrzebuje glownie jakiejs oferty ze znizkami wewnatrzsieciowymi. abonament mnie nie interesuje, bo przeciwny wiazaniu sie na stale z jakims operatorem, chociaz ten komfort, ze nie trzeba doladowywac mnie kusi od jakieg czasu. A co do meje taryfy to jestem w orange pop, z wlaczonym pakietem wakacyjnym (czyli 10gr za minute w sieci na stacjonarne). Gadam ile chce, jezdze gdzie chce. I dziala. Dla mnie wystarczy.
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>