GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czy, moze, operator

Czy Operator może???
Autor Wiadomość
piekar 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 5
  Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 22:59   Czy Operator może???

witam. chcialem sie was poradzic taka rzecz. Mianowicie czy operator moze wlaczac platne uslugi bez mojej wiedzy?? Juz mowie o co mi chodzi...

Pewnego dnia zadzwoniła Pani przedstawiajaca sie jako konsultant Orange i zaproponowała mi dwie rzeczy.. pakiet sms albo usluge Bezpieczny Rachunek Premium( 33zl doplaty do rachunku) swiadczona przez MetLife, ale ze nie lubie podejmowac decyzji odrazu poprosiłem o przesłanie mi oferty i powiedzialem ze jak bede chcial to sie skontaktuje i wlacza ta usługe, pani kilka krotnie mowila ze rozmowa jest nagrywana itp... Mija kilka dni dostaje ulotke z tego MetLife i pismo od Orange ze dziekujemy za wybranie uslugi Bezpieczny Rachunek premium.. ale nic jakos nie zwrocilem uwagi. Gdy rozpoczal sie nowy okres rozliczeniowy dostaje sms: Usluga ta i ta zostala wlaczona. Mowie jakis zart!! a faktycznie wlaczyli mi ta usluge bez mojej zgody!!!!!!! :evil: to ja odrazu wypowiedzenie do orange wyslalem opisalem sprawe a oni odpisali ze jak chce zerwac umowe to 929zl kara! Prosze powiedzcie jak wy byscie zareagowali?? ja mysle ze zerwe calkowicie ta umowe najwyzej zaloza mi sprawe w sądzie. Niedopuszczalne jest zeby ktos mi cos narzucal. to tak samo jakby ktos poszedl do sklepu i kupil tel na mnie bez mojej zgody. :evil:

rozmowa byla nagrana wiec prawo wydaje mi sie jest po mojej stronie.. prosze o wasze opinie drodzy internauci
 
 
     
Ricky 
Bywa na forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 36
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 13:17   

Witaj - Operator oczywiście nie może włączyć Ci takiej usługi - i możesz to zareklamować.
Całkiem zrezygnować z usług nie możesz - bo wiąże Cię umowa.

Cały problem wynika z wynajmowania przez operatorów firm do sprzedaży usług. Niestety firmy te nie są wystarczająco sprawdzane pod względem jakości pracy. Często się zdarza, że sprzedają usługi ludziom, którzy nie do końca tego chcą...

Jeżeli osoba która dzwoniła do Ciebie była konsultantem Orange - to rozmowa jest nagrana i jeżeli nie zgodziłeś się na usługę - to nikt Ci jej raczej nie założył - Pracownicy to nie idioci żeby się tak podkładać. Natomiast jeżeli to firma zewnętrzna - to już "wolna amerykanka". Jedyne co możesz zrobić to reklamować, że nie życzyłeś sobie takiej usługi - i jeżeli nie mają nagrania z Twoją zgodą - to muszą uznać reklamację...
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Kwi 09, 2008 20:45   

Witaj!
Jesteś jak widzę kolejnym oszukanym przez orange...
Oczywiście nie mogą włączyć Ci jakiejkolwiek usługi bez Twojej zgody, o ile była nagrywana ta rozmowa i Ty nie wyrażałeś na to zgody to muszą uznać reklamację. O ile się nie zgodziłeś prawo jest po Twojej stronie. Jak zresztą podobnie napisał Ricky.
I przy najbliższej okazji lepiej zrezygnuj z orange... Naciągacze...
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
piekar 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 5
Wysłany: Śro Kwi 09, 2008 22:18   

mam taki zamiar kolego uciekac jak najszybciej od nich.. aha ta usluga jest doliczana do rachunku orange czyli orange ponosi tez za to odpowiedzialnoc moim zdaniem..
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Kwi 09, 2008 23:20   

Orange ponosi odpowiedzialność za całość, to orange wynajmuje te firmy więc automatycznie jest współwinne temu.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ricky 
Bywa na forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 36
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 13:05   

ziomiwan napisał/a:
Orange ponosi odpowiedzialność za całość, to orange wynajmuje te firmy więc automatycznie jest współwinne temu.
Pozdrawiam


Oczywiście winny jest operator... Ale trzeba pamiętać o tym, że wszyscy operatorzy robią podobnie. Wszyscy korzystają z firm zewnętrznych do sprzedaży usług.
Niedawno głośna była afera z Tele2, ale wszędzie jest podobnie...
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 14:43   

Witam!
Oczywiście że wszystcy korzystają z firm zewnętrznych ale bardziej pilnują tego aby wykonywali swoją powinność należycie.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
piekar 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 5
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 16:28   

tak czy inaczej Umowe podpisywalem z orange. I niemam zamiaru latac i odkrecac tylko dlatego ze Orange ma umowe z jakimis frajerami. Poza tym wszelkie pisma z tym zwiazane pochodza z orange a nie innej firmy. wszystko mam w koszulce i czekam na kare umowna z orange ktora ma byc 929zl. wypowiedzenie wyslalem drugi raz. Juz jedna gazeta sie ta sprawa zinteresowala i jestesmy w kontakcie. Mysleli ze jak rencista to moga w ch**** robic :)
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 19:57   

Tu nie obchodzi Cie kto to zrobił, płacisz rachunki dla orange itd więc to ich sprawa i do nich należy rozwiązanie całej sprawy i sprawdzenie kto zawinił.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
piekar 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 5
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 23:28   

to wlasnie mam tez caly czas na mysli :) jezeli post nie zostanie zamkniety to poinformuje was kto wygrał ta sprawe :) :cool:
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 22:23   

Mam nadzieje że nie zostanie i czekam z niecierpliwością na informację!!
Pozdrawiam i trzymam kciuki!
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
piekar 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 5
  Wysłany: Nie Maj 11, 2008 22:48   

No i Panowie sytuacja wyglada tak ze mam kontakt z kobieta ktora tez zostala wykiwana jak ja. i Temat nadany do radia zet i do federacji konsumentow. Ja sobie odliczylem te 33zl od rachunku.. a oni wylaczyli mi numer bo mam zaleglosc.. fajnie nie? bedziemy sie sadzic na bank bo ja kary niemam zamiaru placic :) frajerzy i tyle.. Pozdrawiam wszystkich :twisted:
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>