GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czy, stacjonarne, telefony, znikna

Przesunięty przez: halohalo
Nie Sie 09, 2015 10:30
Czy telefony stacjonarne znikną?
Autor Wiadomość
halohalo 
Administrator


Telefon: Nokia 6120 Classic
Sieć GSM: PlusGSM
Internet: Play na kartę
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 964
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 21:12   Czy telefony stacjonarne znikną?

Przeczytałem dziś gdzieś info, że z każdym rokiem na korzyść komórek znacznie spada ilość tel.stacjonarnych. W 2007 zdaje się z 11%

W firmach, biurach pewnie zostaną ale u osób prywatnych pewnie będzie ciągle ich ilość maleć.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Maj 08, 2008 08:48   

Witam
Wcale się nie dziwię że maleje. Tym bardziej jak ktoś ma stacjonarke w tepsie. I płaci duuuzy abonament i do tego jeszcze za rozmowy trzeba dość dużo płacić. W dodatku już niemal każdy człowiek ma komórke, a jak wszyscy domownicy mają telefon komórkowy to po co stacjonarka?
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 09:59   

Uważam, że telefony stacjonarne jednak jeszcze będą istnieć. Mówię o ludziach starszych, jak na razie znam czworo staruszków, którzy używają komórek i tylko jedna z nich zrezygnowała ze stacjonarnego na jej rzecz. Druga sprawa, dopóki neostrada będzie jedynym rozwiązaniem na internet - ludzie będą mieć domowe telefony, ale myślę, że za 10 lat to będzie taki przeżytek jak obecnie budka telefoniczna.

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
Ricky 
Bywa na forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 36
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 13:49   

Telefon stacjonarny traci na wartości - ale nie zniknie tak szybko.
Firmy, instytucje - tu raczej jeszcze zostanie.
Telefon komórkowy identyfikowany jest jako telefon osobisty danej osoby a stacjonarny bardziej jako miejsce.
Wiele osób posiada telefon stacjonarny, ponieważ jest pewniejszy od komórek - kto korzysta z komórki w sylwestra zdaje sobie z tego sprawę... .
Oczywiście aby nie zatracić telefonii stacjonarnej całkiem konieczne są nowe usługi i konkurencyjne ceny.
TP oferuje telewizję - inni pewnie zrobią podobnie - ale co będzie do zobaczymy...
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 13:57   

No racja, wraz z Internetem idzie jeszcze fala telefonii stacjonarnej. Na przykład UPC i swoje usługi, telefon stacjonarny jest o tyle dobry, że między nimi można rozmawiać za niewielkie pieniądze. Telefonia komórkowa jest zawodna w przypadku przeciążenia sygnału (patrz Sylwester) czy burzy. W sumie stacjonarka to kabel i też łatwo go zerwać. Druga sprawa, rozmowa w domu przez stacjonarny jest wygodniejsza - jak kogoś na to stać, to będzie miał ten telefon. Komórkę zostawisz w kieszeni, rozładuje Ci się, zapomnisz włączyć dźwięk i kicha. A jeśli jest ktoś w domu to na stacjonarny się dodzwonisz. Druga sprawa, ja często dzwonię na domowy, jak nie mogę się doprosić na komórkę, a także mam minuty do sieci i na domowe i to sporo, więc po co mam płacić jak dzwonię do konkurencji...

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 15:15   

Nie tylko tp oferuje TV. Ale to i tak im nie pomoże. Zbyt wysokie ceny połączeń i tu chyba każdy się zgodzi. Burza?? Hmmm pierwsze słysze, podaczas burzy tak samo mi dobrze chodzi telefon i zasięg ten sam. Chyba myslisz telefonie komórkową z internetem bezprzewodowym typu wirelles czy też Iplus kiedy antene masz na dachu swojego domu. Nie zniknie szybko napewno, chyba że sieci komórkowe obniżą koszty połączeń to wtedy raczej każdy zrezygnuje ze stacjonarki, no nie licząc starszych ludzi.
Jeszcze byłaby szansa gdyby stacjonarne obniżyły ceny połączeń i zniosły abonament lub zrobiły aby był on do wykorzystania.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 19:11   

Mi podczas burzy zawsze ucina zasięg. Powaga. Mam Erę, wielokrotnie na Mazurach nie mogłem się skomunikować w sprawie pomocy, jak utknąłem na środku. Myślę, że pewnego dnia stanie się tak, jak mówisz - zniesie się abonament i będzie się płacić grosze za długie rozmowy.

Mam nadzieję.

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
Ricky 
Bywa na forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 36
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 14:33   

Co do UPC - to niezupełnie jest to telefon stacjonarny...
Dostawcy internetu czy TV oferują też telefon "stacjonarny" ale tak naprawdę jest to telefon w technologii VoIP. No i tu także są schody. Jeżeli umowa abonencka na zwykły telefon gwarantuje dostępność usługi tak w telefonii VoIP już takiego zapisu nie ma. Abonent dołączony do centrali ma zarezerwowane wyposażenie oraz jest w zasadzie nieblokowalne pole komutacyjne centrali. VoIP nie ma żadnych gwarancji. Łatwo także podsłuchać taką rozmowę...
 
     
niedobradzidzia 
Lubi porozmawiać na forum



Telefon: Samsung i900 Omnia, Omnia HD
Sieć GSM: Orange
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 169
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 10:01   

Myślę, że za jakiś czas stacjonarne odejdą do lamusa, ponieważ nadeszła era telefonów komórkowych, które są o wiele wygodniejsze i tańsze w rozmowach. U mnie wszyscy w domu mają komórkę, a mimo to, stacjonarny jest? Dlaczego? Bo jedyna Babcia korzysta z niego. Nie chce w ogóle przejść na komórkę mimo tłumaczeń, że jest to lepsze, tańsze i wygodniejsze. Płacimy 6 rachunków za sam telefon. Ja w Sylwestra nie miałam problemów z dodzwonieniem się do rodziców, ani także podczas burzy. Podczas burzy jest ryzyko, że piorun może uderzyć. Ile w tym prawdy jest, to nie wiem. Wiem na pewno, że nie powinno się podczas burzy rozmawiać ani w domu, ani na dworze.
_________________
Samsung Omnia + Samsung Omnia HD i gitara gra :)
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 11:53   

Tak jak pisał Buc, telefony nie znikną zbyt szybko ponieważ, wielu starszych ludzi nie zna się na komórkach. Jednak już za parę(naście) lat jest całkiem prawdopodobne, że telefony stacjonarne będą niewielkim odsetkiem, albo znikną w ogóle.
Chociażby na moim przykładzie. Gdyby nie neostrada telefon stacjonarny byłby w ogóle niepotrzebny.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
pamper 
Bywa na forum
Goddes


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 50
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 16:15   

Calkiem nie padnie, tak jak w ZUSie nie padly dyskietki 1,44.

Ale internet rozsnie w potege :)
_________________
Dont you know, pamper up
 
     
nuśka 
Bywa na forum



Wiek: 43
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 16:39   

Buc napisał/a:
Uważam, że telefony stacjonarne jednak jeszcze będą istnieć. Mówię o ludziach starszych, jak na razie znam czworo staruszków, którzy używają komórek i tylko jedna z nich zrezygnowała ze stacjonarnego na jej rzecz. Druga sprawa, dopóki neostrada będzie jedynym rozwiązaniem na internet - ludzie będą mieć domowe telefony, ale myślę, że za 10 lat to będzie taki przeżytek jak obecnie budka telefoniczna.

Pozdrawiam


A moim zdaniem właśnie na odwrót będzie, bo to emerytów nie stac na płacenie dwóch rachunków. Moi dziadkowie już dawno zrezygnowali ze stacjonarek.
 
 
     
pamper 
Bywa na forum
Goddes


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 50
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 22:08   

Stacjonarne jesli beda oferowac cos fajnego to nie znika. Ale nie wiadomo jak TPSA bedzie sie zachowywac w czasie.
_________________
Dont you know, pamper up
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 22:42   

Gdyby stacjonarne zrezygnowały z abonamentów to miałby szansę, chodzi mi o to że np klient musiałby płacić te 30zł ale w tych 30zł miałby np. minutę rozmowy za 20gr i inne usługi w niskich cenach.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
nuśka 
Bywa na forum



Wiek: 43
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 16:49   

Ma to sens jeżeli wejdzie system amerykański, że pomiędzy numerami w województwie rozmowy będą darmowe w ramach abonamentu... Bo teraz to naprawdę bardziej się opłaca dzwonić przez kom.
_________________
"Nie dyskutuj z głupcem, bo ściągnie cię na swój poziom i pokona doświadczeniem"
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>