GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: blokada, ku990, lg, na, pomocy

Blokada na LG ku990 pomocy
Autor Wiadomość
pdasiek 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 13
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:56   Blokada na LG ku990 pomocy

witam. dostalem telefon lg ku990 od znajomego z anglii ktory znalazl ten telefon i nie ma czasu sie nim zająć. bowiem telefon jest zablokowany pewnie przez poprzedniego właściciela. jak sie wklada karty z sieci angielskiej 3 (three) bo na tą sieć jest simlock to sie uruchamia jednak nie lapie zasiegu. telefon napewno byl sprawny wczesniej. i teraz co mam zrobic. czy np zdjecie simlocka pozwoli na swobodne korzystanie z tego telefonu? czy trzeba cos grzebac w sofcie jak jest zablokowany telefon.?
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 14:11   

Zależy czy jest zablokowany telefon czy też ma simlocka. Jeśli zablokowany to może gdzieś mogą się chlopaki bawić tym w komisach i odblokowywać ale niewiem czy napewno szczerze wątpię, że się da ale mogę się mylić.
A jeśli jest simlock to idz żeby Ci go zdjęli i powinien chodzić jak trzeba.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
pdasiek 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 13
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 16:59   

simlock jest napewno na tą sieć 3. ale oprocz tego jest jeszcze jakas blokada bo nie lapie zasiegu. zdjecia itd mozna robic, ale ogolnie telefon nie sluzy do jakiegokolwiek wykonywania polaczen lub sms;ow
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 18:29   

Nie złapie Ci zasięgu, nie będziesz mógł pisać smsów, nie będziesz mógł dzwonić jeżeli telefon ma simlocka ;) .
O to chodzi że gdy włożysz do niego kartę z sieci 3 to będzie wszystko ok ale jeśli inną choćby O2 albo nasze orange, plus itp to nie bedziesz mógł wykonywać połączeń i wysyłać smsów.
Dlatego nazywa się to blokadą na sieć xxx.
Skocz do komisu a chłopaki zdejmą Ci simlocka.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
pdasiek 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 13
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 19:12   

tlumacze poraz kolejny ze simlocka napewno ma. i do tego prawdopodobnie byly wlasciciel zablokowal przez serwis "3" telefon w jakims stopniu. bo nie da sie dzwonic. i wiem ze np zeby takiej blokady nie bylo robi się jakies triki. i wlasnie chcialbym o wypowiedz specjalisty w tej dziedzinie
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 20:50   

Ale czy Ty rozumiesz co pisze i co sam piszesz??? Skoro masz simlocka to nie możesz dzwonić ani wysyłać smsów...

Pozdrawiam...
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 11:04   

pdasiek, jeżeli masz simlocka to nie ma szans, żebyś gdziekolwiek zadzwonił zadzwonił lub napisał smsa, ponieważ zasięg sieci "3" nie łapie w Polsce, a karty innego operatora nie włożysz. Musisz iść do komisu i tam zdejmą ci simlocka! Nie ma żadnych tricków, żadnego blokowania, masz po prostu simlocka!
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
pdasiek 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 13
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 12:39   

ja to wszystko wiem. ale w angli z karta 3 tez nie lapal zasiegu. i czy wiecie cos na temat tej blokady jakies sa w nowszych telefonach ja tam sie nie znam dokladnie na tym. nie chodzi mi tu o simlock

dowiedzialem się już. telefon ma blokade IMEI. i ona wlasnie tak blokuje ze nie mozna wysylac ani dzwonic i telefon nie lapie zasiegu. i co teraz?

otoz tak. znalazlem telefon na lotnisku w anglii. nawet jakbym chcial go oddac na policje w angli to nie mialbym jak takze to na początek. problem dotyczy tego:

telefon ma blokade IMEI. jest w sieci 3 "three"
słyszalem ze na polskich kartach telefon powinien dzialac. ze tylko na angielskich typu vodafone itd nie bedzie działał. i teraz mam pytanie czy to prawda?
czy oplaca mi sie sciagac simlocka ktory moze kosztowac kolo 100 zł chodzi tu o telefon lg ku990 zeby sprawdzic czy dziala w polskich sieciach. bo jak nie no to pzreciez nie zdejme blokady IMEI.
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 13:51   

To operatorzy blokuja IMEI u siebie przez co telefon nie bedzie sie w stanie zalogowac do zadnej polskiej sieci (komunikat 'telefon odrzucony', 'nieudana rejestracja do sieci', 'nieudana rejestracja karty SIM', 'telefon kradziony' i inne, podobne komunikaty) jak juz zostanie do niego wlozona karta badz nagle przestanie trzymac zasieg jesli ktos w tej chwili ma w nim wlozona karte SIM (komunikaty jak wczesniej).

W takim razie raczej nic na to nie poradzisz. Słyszałem o ludziach którzy potrafią zmienić IMEI ale niewiem czy napewno się da.

Tyle na ten temat znalazłem w googlach.

"(Quadro napisał) Mozliwa jest tylko zmiana imei "zewnetrznego" widzianego na wyswietlaczu telefonu po wpisaniu *#06# Ale imei aparatu widziany poprzez BTS operatora nie jest mozliwy do zmiany, gdyz jest zapisany w niekasowalnej pamieci.
Dlatego po wprowadzeniu blokowania aparatow przez operatorow pojawialo sie zdziwnienie na twarzach niektorych osob, ze ich apartat zostal zablokowany, cjociaz zmienili imei. Niektorzy to nawet wprowadzali same zera (naiwniacy biggrin.gif) "

"(FireGL napisał) Quadro,mała poprawka:
IMEI wewnętrzny można zmienić,poprzez ingerencję w strukturę płyty głównej telefonu,poprzezz wlutowanie nowego układu pamięci.

W wakacje pracowałem w komisie kolegi i się troszkę tego naoglądałem blush.gif"

"Powiem wam,że obecnie 90% serwisow zmienia IMEI"

A odemnie powiem jeszcze że jest to podobno trochę drogie i co ważne NIELEGALNE!


Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>