GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: g2, laduje, lg, nie, zalany

LG G2 zalany, nie ładuje
Autor Wiadomość
PioH
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Lut 2016
Posty: 1
  Wysłany: Pon Lut 15, 2016 17:46   LG G2 zalany, nie ładuje

Witam,

Zacznę od początku. Przewróciłem butelkę z wodą, trochę poleciało na telefon (w etui) więc wytarłem go dookoła i stwierdziłem, że wystarczy. Używałem go normalnie przez jeszcze kilka godzin, jednak zauważyłem, że nie działa słuchawka przy rozmowie. Nie wiem czemu to nie uruchomiło we mnie żadnego myślenia. Wieczorem tradycyjnie stwierdziłem, że podłączę telefon do ładowania i nieświadomy, tego co właśnie zrobiłem odszedłem. Jednak po krótkiej chwili zawróciłem, bo z telefonu wydobywał się dziwny dźwięk, jakby się coś smażyło. Okazało się, że woda naleciała do gniazda ładowania. Szybko na ile to możliwe wyciągnąłem kabel z ładowania i wrzuciłem telefon do ryżu po to by wysechł, jednak z telefonu czuć było zapach spalenizny więc nie byłem dobrej myśli. Następnego dnia po podłączeniu do ładowarki telefon na nią nie zareagował. Odniosłem telefon do serwisu, by go wyczyścili, jednak już wtedy powiedziano mi, że mogła zostać uszkodzona płyta główna. Dziś odebrałem telefon z serwisu, wyczyszczony tak jak się to robi po zalaniu, ale diagnoza była jednoznaczna- telefon padł i jedyne co można zrobić to wymienić płytę główną lub czekać na cud, że telefon po jakimś czasie zacznie reagować na ładowanie. Mam następujące pytania:

- Czy wymiana płyty głównej to jedyny sposób na ratowanie telefonu i ile to może kosztować (powiedziano mi, że prawie na pewno wymiana gniazda nie pomoże)?
- Czy jest może jakiś sposób na inne ładowanie telefonu niż normalnie przez gniazdo? (słyszałem o ładowaniu przez mini jack oraz na kuchence indukcyjnej)
- Czy jest jakiś sposób na odzyskanie danych (zdjęć), telefon nie posiada karty pamięci

Jestem laikiem, przepraszam za być może banalność pytań i proszę o wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam
 
     
gooonzooo
Bywa na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 82
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 00:20   

O ładowaniu indukcyjnym za pomocą ładowarki indukcyjnej słyszałem czyli o ładowaniu bezprzewodowym z wykorzystaniem modułu Qi ... choć w tym przypadku skoro płyta jest uszkodozona to nie jestem pewny czy by zadziałało...

Ale o ładowaniu przez mini jack oraz na kuchence indukcyjnej? :shock:
To chyba raczej niemożliwe.

Spróbuj popytać w innych serwisach, także o koszt płyty i wymiany bo to w każdym miejscu może być różnie.

Co do zdjęć zapisanych w telefonie w przypadku padniętej płyty i jeżeli Ci na nich bardzo zależy to możesz jeszcze popytać w profesjonalnych firmach, które zajmują się odzyskiwaniem danych także ze sprzętu uszkodzonego mechanicznie czy właśnie zalanego. Są takie i wydaje mi się, że w gorszych przypadkach odzyskują dane. Aczkolwiek trzeba by było się dowiedzieć ile to będzie kosztować i czy Ci się opłaci.
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>