GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 6300, bateria, bl4c, do

Bateria BL-4c do 6300
Autor Wiadomość
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
  Wysłany: Sob Mar 22, 2008 13:43   Bateria BL-4c do 6300

Witam! Mam dylemat, korzystam z Nokii 6300 i bateria jest w tym urządzeniu co najmniej lipna, planuję zakup mocniejszego ogniwa.

Znalazłem na allegro takie cudo:
http://www.allegro.pl/ite...0i_4400mah.html

Pojemność jest kilka większa, mam jednak pytanie, czy jest to zakup na pewno bezpieczny? Czy nie będzie problemu z ładowaniem (korzystam z fabrycznego zasilacza)

A może inne akumulatory?
http://www.allegro.pl/ite..._6260_7270.html
http://www.allegro.pl/ite...300mah_bon.html
http://www.allegro.pl/ite..._6630_7200.html
http://www.allegro.pl/ite...00_1700mah.html


Zależy mi przede wszystkim na czasie działania, bowiem potrafię przez telefon rozmawiać nawet 10h dziennie i mi fabryczne ogniwo nie wystarcza. Muszę jak najszybciej wstawić sobie coś możliwie jak najsilniejszego. Ale żywotność akmulatora nie jest najważniejsza, chciałbym także wiedzieć, czy jest to na pewno bezpieczne dla aparatu i nie będzie problemów z ładowaniem. Nie wiem, czy oprogramowanie pociągnie tak dużą pojemność.

Czekam na odpowiedź,
Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 21:02   

Witam serdecznie,
Oprogramowanie nie ma nic do tego czy bateria ma pojemność 800mAh czy 1650mAh - będzie działać bez problemu :) . Co do baterii kóre zaproponowałeś, wszystkie będą dużo lepsze od fabrycznej baterii w 6300, jeżeli będą to baterie Li-Polimerowe :) . Są to naprawdę bardzo dobre baterie, mega wytrzymałe. Z tych baterii, które wkleiłeś nie licz na to, że bateria będzie miała pojemność 4400mAh - jest to technicznie nie możliwe i tym się nie sugeruj przy zakupie, bo jest to tylko naklejka i do tego fałszywa :!: Maxymalnie bateria będzie miała 1650mAh i naprawdę będzie się spisywać rewelacyjnie - długi czas oczekiwania ;) . Poszukaj sobie na Allegro jakiejś Li-Polimerowej baterii do swojej Nokii, oczywiście z jaknajwiększą(realną) pojemnością i zobaczysz, że będziesz zadowolony :) .
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 01:02   

No dobrze, ale jak poznać realną pojemność baterii i jaką firmę polecasz?

I dlaczego większość pokazanych przeze mnie baterii ma napisaną pojemność 2300 mAh??
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 13:13   

Witam serdecznie,
Realnej pojemności nie poznasz w żaden sposób, no chyba, że masz specjalne urządzenie do mierzenia pojemności i składu chemicznego baterii ;) . Ogólnie większość baterii ma napisaną taką pojemność, ponieważ ludzie którzy nie znają się za bardzo, patrzą sobie na taką betrię i myślą..miałem 860mAh i bateria średnio trzymała, a ta ma 2300mAh więc 3 razy więcej, to napewno będzie mi dłużej trzymać i będzie lepsza więc sobie taką kupię ;) . Naprawdę tym się nie sugeruj..z proponowanych przeze mnie firm...mhh kup sobie baterię FOREVERA lub FOOFa..są to dość drogie baterie, ale jak będzie na niej napisane, że ma 1650mAh i jest Litowo-Polimerowa to tak będzie :!: .
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 16:32   

Witam,

mówiąc szczerze, dalej mam dylemat. Nie widziałem żadnej baterii FOOF ani forever litowo polimerowej o większej pojemności.

A to, co znalazłem na allegro równie dobrze może się okazać, że ma taką samą pojemność, jak fabryczna bateria Nokii.

Polecasz coś jeszcze, co by spełniło moje wymagania (1650 mAh i polimerowe ogniwa do N6300) nie ukrywam, że mi na tym zależy.

Pozdrawiam :roll:
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 20:33   

Witam serdecznie,
Ta jest słabej pojemności, bo tylko 800mAh Li-Pol, ale i tak by Ci dłużej działała niż fabryczna od Nokii. Jak poszukasz po sklepach - komisach GSM to napewno znajdziesz FOREVERA lub FOOFa Litowo-Polimerowego o większej pojemności
http://www.allegro.pl/ite...6101_gw24m.html
..aha zapomniałem..w 6300 jest cienka bateria i wydaje mi się, że większej(prawdziwej) pojemności niż 900mAh lub 950mAh nie znajdziesz :( .
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Śro Mar 26, 2008 09:16   

Rozczarowałeś mnie co niemiara, ale gdyby nie to forum, to bym się naciął na Allegro na te lewe baterie. MaciaSS, dziękuję.

Tą baterię, którą mi pokazałeś, widziałem wcześniej na allegro, ale nie interesowałem się z powodu małej pojemności. Byłem wczoraj w ,,największym" komisie w moim mieście i mnie wyśmiano. Mieli Litowo - jonowego Foofa 600 mAh, nic więcej. Uważam, że na allegro jest największy wybór ogniw i jeśli tam nie ma to chyba nie znajdę polimerowej 950 mAh to mojego telefoniku się nie znajdzie.

Moderatorze, może Ty widziałeś taką porządną baterię, o jaką mi idzie?
Byłbym wdzięczny za cynk.

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Mar 26, 2008 15:29   

Witam serdecznie,
Nie ma za co kolego :) . Większej niż ta:
http://www.allegro.pl/ite...6101_gw24m.html nie znajdziesz na Allegro(no chyba, że z nieprawdziwą naklejką lub jakiegoś antyka) :(
Dzwoniłem do producenta(pracowałem tam kiedyś) i maxymalną pojemność, jaką ściągali do 6300 jest 800mAh Li-Polimerowa :( .
Pozdraiam :cool:
 
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 07:03   

Jestem głęboko zobowiązany i jedyne co mogę zrobić to podziękować za zainteresowanie.
Powiedz, proszę, czy ta bateria będzie dłużej trzymać od fabrycznej, w sumie różnica jest raptem o 60 mAh

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 10:27   

Witam serdecznie,
Oczywiście, że batreia będzie 3mać dłużej niż fabryczna BL-4C. Mimo, że różnica jest tylko o 60mAh to ta bateryjka, ma również inny skład chemiczny, przez co 3ma dłużej niż fabryczna bateria Nokii ;) .
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 18:15   

A można jakoś przedstawić tą wydajność procentowo, jak to wygląda?
To będzie 10% czy też 50% skoro ta bateria ma mniejszy pobór? Bo ciężko mówić o dniach pracy bo każdy inaczej używa telefon.


Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 07:35   

Witam serdecznie,
Procentowo ta nowa bateryjka będzie o 17% - 30% lepsza ;) .
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 16:14   

Dobrze, ale telefon ma taki sam pobór energii, jaki miał i pojemność nie zwiększa się, więc tych miliamperogodzin jest mniej, to czy jest to możliwe, żeby ona trzymała dłużej?

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 20:36   

Witam serdecznie,
Tak jak pisałem wcześniej - bateria ma inny skład chemiczny, dlatego będzie 3mała dłużej niż BL-4C.
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Śro Kwi 02, 2008 13:36   

Wielkie dzięki za pomoc, chyba już wiem wszystko w tym temacie.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>